Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Skryté za zrcadlem

Cena 79
Není dostupné
Anotace

Světově uznávaná kapacita ve fyzice a kosmologii a jeden z nejlepších autorů populárně-vědeckých prací seznamuje ve své knize s dlouhou, vzrušující cestou k paralelním vesmírům, tajemným rozměrům a končinám, které se svůdně rozkládají za hranicemi našich představ o vesmíru. Vede čtenáře od Platonovy jeskyně k Území soumraku, od Einsteinova epochálního objevu relativity k teorii strun, od Letopisů Narnie C. S. Lewise k radikální kubistické transformaci reality. Naše fascinace extradimenzemi nezahrnuje jen abstraktní spekulace: skrývají totiž možná skutečný klíč k hlubokému porozumění univerzu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lawrence M. Krauss je známý americký astrofyzik. Po studiu na MIT začal působit na Harvardově a Yaleově univerzitě, nyní je profesorem fyziky a astronomie a vedoucím oddělení fyziky na Case Western Reserve University. Je známým popularizátorem vědy a autorem proslulé knihy The Physics of Star Trek a řady dalších. Zásadně přispěl k výzkumu temné hmoty a je dosud jediným držitelem ocenění všech tří nejuznávanějších světových fyzikálních společností. Časopisem Scientific American byl označen za jednoho ze společensky nejangažovanějších intelektuálů současnosti. Je hvězdou filmu Unbelievers, ve kterém společně s ikonami Stephenem Hawkingem, Richardem Dawkinsem a Woody Allenem bojuje za prosazení kritického a racionálního myšlení ve společnosti. Za svůj komentář k hudbě z kultovního Star Treku získal nominaci na cenu Grammy.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074320859
Autor
Lawrence M. Krauss
Kód zboží
168788
Počet stránek
296
Rozměry
23 x 139 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2011

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY