Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Můj kámoš Ježíš

Anotace

Kdybyste uprostřed noci našli ve svém obýváku sedět Ježíše Krista, který by vám řekl, abyste se dali trochu dohromady, poslechli byste ho?
Když Nikolaj ve třinácti letech přijde při autonehodě o oba rodiče, je z toho národní tragédie – jeho matka Grith Okholmová je totiž nejslavnější dánská popová zpěvačka a žijící legenda. Od té doby se o Nikolaje stará jeho o sedm let starší sestra Sos, na níž se zmatený chlapec až chorobně upne a které se za její péči odvděčí tím, že se fláká, pije, spřáhne se s gangem a začne mít násilnické sklony – zkrátka dělá všechno proto, aby svou milovanou sestru přivedl do hrobu. A věci naberou takový spád, že je Nikolaj najednou na celém světě úplně sám. Uplyne půlrok, když Nikolaj najde uprostřed jedné noci ve svém obýváku sedět na pohovce jakéhosi vlasatého motorkáře v sandálech. Ten muž nedbá Nikolajova vyhrožování, a když ho majitel bytu vezme masivním popelníkem po hlavě, ani to s ním nezatřese. Místo toho tvrdí, že je Ježíš Kristus a že přišel, aby z Nikolaje udělal lepšího člověka… Surově vyprávěný tragikomický příběh o jednom bizarním přátelství, ale především o důvěře, odpovědnosti a vůli jít v životě přese všechno dál staví především na velmi drsném černém humoru a „veselé dánské depresi“.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lars HusumLars Husum (*1974) je dánský scénárista, spisovatel a dramatik. V roce 2008 se proslavil debutem Můj kámoš Ježíš (Mit venskab med Jesus Kristus), který kombinuje originální severský buildungsromán s roadmovie a jenž vyšel ve více než 15 zemích po celém světě. Jeho druhý román Jeg er en har (Já jsem vojsko) z roku 2010 líčí z neobvyklého úhlu pohledu život dánských vojáků na Blízkém východě a jejich rodin doma v Dánsku. Jako dramatik debutoval v roce 2011 hrou Lovens Vogtere (Strážci zákona) ve svém kmenovém divadle Von Baden, pro něž napsal také dramata De frivillige (Dobrovolníci, 2012) a Under Gud, over loven (Před Bohem a nad zákonem, 2016).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024256047
Autor
Lars Husum
Kód zboží
179190
Počet stránek
288
Rozměry
206 x 135 x 25
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let