Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Z pamětí československého zpravodajského důstojníka.
Je pozdní srpen roku 1988. Na Manhattan dopadá odpolední slunce a ve vzduchu je již cítit blížící se podzim. Před půlrokem jsem byl centrálou povýšen po třech letech operativní práce v jednom z nejtěžších západních kontrarozvědných prostředí na zástupce rezidenta, v kódu NATO Acting COS (Chief of Station, v názvosloví KGB je ekvivalentem rezident).
Kontakt je na smluveném místě včas, všechno probíhá jako po másle. Naskočí do mého šedého Chevroletu Cavalier s diplomatickou značkou 009 PHD. Je lehce zadýchán a viditelně rozrušen. Buď pospíchal od metra, nebo se něco přihodilo. Jestli ho něco skutečně rozhodilo, muselo to stát za to, protože tenhle chlap je flegmatik. Mé „řemeslo“ mě naučilo trpělivosti, která se mi mnohokrát vyplatila. Čekám tedy, až z tajného spolupracovníka něco vypadne. Když objíždím blok potřetí a on stále mlčí, strčím do něj.
„Tak co tě žere?“
„Rusové nás prodali,“ konečně pronese.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ladislav Kubizňák začal žít na dušičkové odpoledne v roce 1949, kdy se narodil v místě soutoku tří řek v Jaroměři, vyrůstal v Broumově a do učení na kováře šel do Hradce Králové. Po Střední průmyslové škole v Náchodě vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a vzdělávací finále zakončil v roce 1987 na New York University v době svého působení v OSN.
Po absolvování vojenské služby byl přijat do služeb československé zpravodajské služby a vyslán do USA, kde působil v 80. letech na rezidentuře New York ve funkci Acting COS (Acting Chief of Station).
V letech 1999–2010 působil v lotyšské Rize a zabýval se obchodem.
Nyní žije ve svém vesnickém obydlí, a protože má čas a trpělivost, stará se především o výchovu svých dětí a vnuků.
V únoru roku 2013 kolem svatého Valentýna se autor obchodně zatoulal na Sibiř, kde mu přelétl nad hlavou tzv. čeljabinský meteorit. Do zemské atmosféry vstoupil někde nad Aljaškou a po průletu se za 9 měsíců narodil synek Bruno, o tři roky později další synek André, oba s česko-kuronskou krví v žilách. To přimělo autora, aby sedl a napsal knihu svých vzpomínek.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027108381
Autor
Ladislav Kubizňák
Kód zboží
182787
Počet stránek
328
Rozměry
23 x 150 x 212
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč