Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Lyrický román založený na skutečné historické události rozkrývá následky ničivé mořské bouře v norské rybářské vesnici, v níž zůstaly naživu jen ženy a dívky. 
Ostrov Vardø v nejzazším severovýchodním výběžku Norska postihla v roce 1617 katastrofální bouře, která zahubila většinu mužských obyvatel. V důsledku králova zájmu na posílení mocenského postavení církve se ostrov následně stal dějištěm odstrašujících krvežíznivých čarodějnických procesů.
Sledujeme příběh dvou mladých žen, mezi nimiž se časem vyvine důvěrný přátelský vztah. Maren je obyvatelkou ostrova a představitelkou odvážné skupiny tamějších žen, jež tragická bouře přiměla vzít starost o obživu do vlastních rukou. Ursula je oproti tomu trochu zhýčkaná mladá městská dáma, která na ostrov přichází se svým novomanželem, komisařem Cornetem. Toho povolal až ze Skotska později neblaze proslulý krajský hejtman Cunningham a pověřil ho zvláštním posláním. Ursula se díky Maren učí nejzákladnějším dovednostem nezbytným pro život v těchto drsných končinách. Ale roztočí se kolotoč absurdních obvinění a Ursula s hrůzou shledává, že za nitky čarodějnických procesů tahá její manžel. Co když se pozornost nelítostného lovce čarodějnic obrátí na její nejmilejší přítelkyni Maren?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kiran Millwood Hargrave (*1990) patří k mladé generaci britských autorů. Narodila se v Surrey a studovala na univerzitách v Cambridge a v Oxfordu. Je uznávanou básnířkou, dramatičkou a autorkou knih pro děti. Její knižní debut Dívka z inkoustu a hvězd byl vyhlášen nejlepší knihou roku v prestižních literárních soutěžích Waterstones Children’s Book Prize 2017 a British Book Awards Children’s Book od teh Year. V češtině vyšly i dva její další příběhy pro dětské čtenáře Až přijde zima a Ostrov na konci všeho. Román Napospas je její první knihou pro dospělé.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073356606
Autor
Kiran Millwood Hargrave
Kód zboží
183863
Počet stránek
400
Rozměry
40 x 152 x 231
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
LEDA spol. s r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč