Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Roky rýže a soli

Anotace

Ve čtrnáctém století postihne lidstvo jedna z největších pohrom historie – začíná řádit černá smrt. Z dějepisu víme, že zahubila třetinu evropského obyvatelstva. Ale co kdyby morová rána vyhladila takřka celou evropskou populaci? Jak by se změnil náš svět? V Rocích rýže a soli se nám otevírá pohled na události, které se mohly stát, kdyby… na dějiny táhnoucí se přes několik staletí, na dějiny, v nichž se rodí a zanikají lidské rody a celé národy, na dějiny, v nichž má své místo strašlivý hladomor i báječné vynálezy. Jsou to roky rýže a soli. Ocitáme se ve světě, kde do Nového světa připluje přes Tichý oceán první loď z Číny a kolonizace se šíří ze západu na východ. Ve světě, kde průmyslovou revoluci nastartují ti největší vědečtí myslitelé původem z Indie. Kde buddhismus a islám jsou nejvlivnějšími náboženstvími s největším počtem věřících, a křesťanství je pouze nevýznamnou historickou epizodou. K. S. Robinson nám očima vojáků a králů, průzkumníků a filozofů, otroků a učenců předkládá nesmírně bohatou mozaiku alternativního vývoje lidského pokolení. Přepisuje historii a zároveň rozebírá nejhlubší otázky způsobem, jakým je toho schopen pouze autor jeho erudice a kalibru. Od stepí střední Asie po břehy západní polokoule, od doby Akbarovy říše po současnost a dál se před námi odvíjí ohromující příběh vzniku zcela nového světa.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kim Stanley Robinson (*1952) je americký spisovatel sci-fi. Nositel mnoha cen, například Nebula, Ceny Hugo a World Fantasy Award. Mnoho jeho prací má ekologický, kulturní a sociální podtext, hrdiny jsou často vědci. I když se narodil v Waukeganu, brzy po narození se jeho rodina přestěhovala do Kalifornie, kde strávil začátek svého života. Oženil se s Lisou Howlandovou Nowellovou a má dva syny. V roce 1982 obdržel za svou disertační práci zabývající se dílem spisovatele sci-fi Philipa K. Dicka titul Ph.D.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788071934059
Autor
Kim Stanley Robinson
Kód zboží
175833
Počet stránek
704
Rozměry
214 x 151 x 57
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let