Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Poslední pramen

Anotace

Ve světě zuří válka. Nevyhýbá se ani obyvatelům vesnice Černá Voda, ležící v drsném a chladném prostředí severských hor. A právě Černá Voda je místem, kde se prolínají osudy hlavních hrdinů románu. Mladé ženy Myrten, odjíždějící do Stockholmu s tajemstvím, o němž neví ani její nejbližší. Kristin, Myrteniny milované nevlastní sestry, které uštědřila válka krutou ránu, přesto nadále zůstává silnou osobností. Do vesnice přijíždí i charizmatický malíř Elis, pro místní obyvatele zůstává však záhadou. Kdo ve skutečnosti je tento tajemný cizinec? A podaří se mu i nadále skrývat svou minulost? Kerstin Ekmanová si při psaní tohoto románu vychutnávala práci s jazykem a geniálně ho využila. Román nelze označit jinými slovy než mistrovské dílo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kerstin Ekmanová (*1933) je považována za první dámu švédské literatury. Na sklonku 50. let začala psát detektivní romány, postupně však v jejích textech převládaly psychologické aspekty. Ekmanová se svojí tvorbou zařadila mezi přední romanopisce silné generace, která dodnes dominuje švédské literatuře. Odvážně se pouští do experimentů, ale neváhá využít ani tradičních námětů, jako je proměna světského venkova vlivem všeobjímající modernizace a technického pokroku. Námětů, které jsou ovšem stále velmi aktuální. Ekmanová se ve svém díle zabývá rolí ženy ve společnosti, zkoumá matriarchální mýty a s nimi spojené symboly mateřství a plodnosti. Svým dílem si vydobyla mezinárodní věhlas a získala za ně četná ocenění včetně prestižní Augustovy ceny a Ceny Severské rady za literaturu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024372020
Autor
Kerstin Ekmanová
Kód zboží
181253
Počet stránek
472
Rozměry
44 x 132 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč