Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Strach a svoboda; Jak nás změnila druhá světová válka

Anotace

Druhá světová válka byla historicky největší katastrofou a zároveň zdrojem největších inovací. Přinesla zánik impérií, zrod konceptu lidských práv či Organizace spojených národů. Díky válce se dočkal penicilin masové produkce, byly vyvinuty počítače a člověk zamířil do vesmíru. S válkou se však pojí především miliony obětí, strach z globalizace nebo z atomových zbraní. Válka je minulostí, na niž bychom dnes rádi spíše zapomněli. A přece jsou náš svět, náš každodenní život, naše uvažování o světě, politice, kultuře, ekonomii i náš jazyk a naše vyjadřování touto zkušeností trvale poznamenány. Stopy války v našich myslích nachází Keith Lowe v příbězích lidí, v politických a ekonomických koncepcích, propagandě, filozofii, literatuře, řeči médií i v našem každodenním jazyce, napříč všemi kontinenty a desetiletími, které nás od války dělí. To dědictví žije dál a válka není uzavřenou kapitolou.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Keith Lowe (1970) napsal kromě dvou románů historické práce Inferno: The Fiery Devastation of Hamburg, 1943 (Inferno: Sežehnutý Hamburk, 1943, 2007) a Zdivočelý kontinent (č. 2015). Druhá z knih získala britskou Cenu Hessella Tiltmana a italskou cenu Cherasco Storia. Lowe je uznávaným odborníkem na druhou světovou válku a konzultantem televizních a rozhlasových historických dokumentů. Žije v Londýně se svou ženou a dvěma dětmi.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788076370586
Autor
Keith Lowe
Kód zboží
184723
Počet stránek
512
Rozměry
43 x 168 x 241
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
Nakladatelství Paseka s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč