Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Únos do světa stínů

Anotace

Porodní asistentka Cecilie Lundová si dopřeje výlet za hranice všedních dnů a oddech od pracovních a mateřských povinností: vyrazí na týden do Paříže, kde ji čeká romantické dobrodružství, seznámení s francouzskými kolegyněmi z oboru a další podnětné zážitky. O to tvrdší je však návrat zpátky. Už v letadle se dozvídá, že doma ve Švédsku beze stopy zmizela desetiletá holčička – a jako by ta zpráva sama o sobě nebyla dost děsivá, vyjde najevo, že se jedná o nejlepší kamarádku Ceciliiny prostřední dcerky Grétky, malou Tiffany, které zemřela maminka a jejíž tatínek je natolik v zajetí vlastních problémů, že péči o dcerku příliš nezvládá. Cecilii znovu čeká každodenní kolotoč povinností, zároveň se však nemůže zbavit neklidu a tísně, cítí potřebu udělat něco pro to, aby se Tiffany co nejrychleji našla. S každou další hodinou bezvýsledného pátrání se totiž zmenšuje naděje, že je holčička stále naživu. A navíc se zdá, že Grétka před rodiči i policií něco tají…

 

Kateřina Janouchová (* 1964 Praha, Československo) V deseti letech emigrovala s rodiči (jejím otcem je jaderný fyzik a zakladatel Nadace Charty 77 František Janouch) do Švédska. V osmnácti začala pracovat jako redaktorka v knižním nakladatelství. Překládala z češtiny a časem navázala spolupráci s novinami a časopisy. Od osmdesátých let působí Janouchová jako volná novinářka, píše pro periodika, televizi a rozhlas. Vydala několik románů, knihy o sexu a partnerském soužití a také knížky pro mládež.

Ve Švédsku se stala Kateřina Janouchová známou celebritou, bořící společenské mýty a tabu. Jako novinářka a spisovatelka, která vystupuje často na veřejnosti, rozebírá témata alkoholismu, sexu a v poslední době i migrantů. K tomu stihla vychovat pět dětí, rozvést se, založit vlastní nakladatelství a oponovat mimo jiné švédskému ministerskému předsedovi, čímž získala nálepku „kontroverzní“.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020444639
Autor
Kateřina Janouchová
Kód zboží
167878
Počet stránek
336
Rozměry
28 x 136 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY