Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Ulejváci

Anotace

Dramatické líčení osudů několika mladých, inteligentních a výstředních lidí, kteří na prahu dospělého života odmítají konvenční pravidla.
Devatenáctileté Jess se splnil sen – přijali ji na slavnou anglickou univerzitu, studuje literaturu. Plachá dívka se tu potkává s trojicí nevázaných spolužáků a nadšeně s nimi bortí mantinely britské spořádanosti. A poznává samorostlou profesorku Lornu, která v semináři o díle Agathy Christie vede posluchače k tomu, aby překračovali meze nejen v uvažování, ale i v činech. Jess tak bude čelit sexu v pohřebním voze, hlavně však kostlivcům ve skříni vlastní rodiny… a především ztroskotání v lásce a procitnutí z iluzí. Někdy se zrada trestá až příliš krutě.
V tomto kriminálním dramatu se střídají pravé motivy s falešnými, do cesty se staví vražedné úklady i tragické peripetie v řádu nejslavnějších světových detektivek – ale i překvapivé provokující otázky. Jaký pud v našem nitru nás nutí, abychom se v zoufalství schovali před světem jako kdysi Agatha Christie? Dokázali bychom se v krajním případě vzepřít a v zájmu vyšší spravedlnosti zabít zločince?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kate Weinbergová se narodila vyrostla v Londýně. Po studiu anglistiky na Oxfordu absolvovala seminář tvůrčího psaní na Východoanglické univerzitě v Norwichi.
Pracovala zprvu jako prodavačka v knihkupectví, elévka v nakladatelství a občas si přivydělávala spisováním romancí pod jmény slavnějších kolegů. Přiznává, že to bylo nesmírně osvobozující v období, kdy jako diplomovaná literátka stále trpěla nedostatkem sebevědomí – jako batole ztratila matku. K lásce ke knihám ji vedl ovdovělý otec, utěšující ji četbou Jane Austenové, a technice se učila u královen zlatého věku detektivky. Dnes je Kate šťastně vdaná, má dvě děti a chová želvu., kterou pojmenovala Agatha.
S pozdní prvotinou Ulejváci (2019) zaznamenala v anglickojazyčném světě mimořádný úspěch, jak u čtenářů, tak v očích kritiků. Nyní dokončuje další román, jehož děj zasadila převážně na horkou půdu Jižní Afriky.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073356439
Autor
Kate Weinbergová
Kód zboží
183878
Počet stránek
312
Rozměry
25 x 152 x 232
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2021
Nakladatel
LEDA spol. s r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč