Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Surrealistický románový debut zasazený do světa, který je stvořen a udržován jazykem, navazuje na literární odkaz Margaret Atwoodové a Ursuly K. Le Guinové. Informační referentka Vanja je ze svého rodného Essre vyslána do chladné, nehostinné kolonie Amatka, aby tam pro svého zaměstnavatele shromáždila informace o hygienických návycích tamějších obyvatel. Ihned po příjezdu vycítí, že v Amatce se děje něco podivného: místní se chovají zvláštně a správa kolonie pečlivě sleduje, zda se někdo nezapojuje do podezřelých aktivit. Vanja má v plánu zdržet se tu jen několik týdnů. Zamiluje se však do své spolubydlící Niny a pobyt v kolonii si prodlouží. Když narazí na neklamné známky toho, že Amatce hrozí zkáza, a zjistí, že vedení kolonie před občany tyto informace tají, pustí se na vlastní pěst do velmi riskantního zkoumání. Ve světě, který stvořila Karin Tidbecková, je každý podezřelý, nikdo se nemůže cítit v bezpečí a na nic se nelze spolehnout – dokonce ani na jazyk nebo na samotnou hmatatelnou realitu.
Amatka je podmanivý a velmi originální román o svobodě, lásce a tvořivosti vyprávěný strhujícím a neotřelým literárním hlasem.
Podle Guardianu jedna z nejlepších sci-fi a fantasy knih roku 2017.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karin Tidbecková (*1977) je švédská spisovatelka, překladatelka a lektorka tvůrčího psaní. Narodila se ve Stockholmu a dnes žije v Malmö. Debutovala v roce 2010 povídkovou knihou nazvanou Vem är Arvid Pekon? (Kdo je Arvid Pekon?). Její první dílo vydané v angličtině, sbírka povídek Jagannath (2012) česky Sobí hora (2018), byla v roce 2013 oceněná Crawfordovou cenou, která je udělována nejlepším debutům v žánru, a dostala se rovněž do užší nominace na cenu World Fantasy Award. V roce 2017 vyšla v angličtině její románová prvotina Amatka.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074736988
Autor
Karin Tidbecková
Kód zboží
182067
Počet stránek
240
Rozměry
25 x 138 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let