Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

So long, Marianne: Příběh životní lásky Leonarda Cohena

Anotace

Marianne bylo dvaadvacet let, když se svým partnerem, norským spisovatelem Axelem Jensenem, pobývala na řeckém ostrově Hydra. Jednoho dne ji při nákupu v místním koloniálu jakýsi mladý muž pozval do restaurace, kde právě seděl se svými přáteli. Představil se jako Leonard Cohen – tehdy to byl ještě málo známý kanadský básník. Když ji a jejich synka nevyzpytatelný, výbušný Axel nakonec kvůli jiné ženě opustil, Leonard ho u Marianne zastoupil a zrodil se nový hluboký, láskyplný milostný vztah. So long, Marianne je intimní záznam Mariannina životního příběhu, od jejího mládí v Oslo přes pomíjivou romanci s Axelem a líčení života mezinárodní umělecké kolonie na Hydře od 60. let minulého století k osudu Mariannina vztahu s Leonardem Cohenem a jejímu pozdějšímu životu. Je obohacený o dosud nepublikované Cohenovy básně, korespondenci mezi ním a Marianne a autorčiny poznatky z rozhovorů s Cohenem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Norská novinářka Kari Hesthamarová řídí dokumentární rozhlasové vysílání Norwegian Broadcasting Corporation. Vytváří rozhlasové pořady jako "filmy pro duši" posluchačů. Je trojnásobnou držitelkou Prix Europe. Její rozhlasový dokumentární pořad So long, Marianne, který je podkladem této knihy, získal v roce 2006 Prix Italia. Se svou rodinou žije na poloostrovním předměstí Osla.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020442383
Autor
Kari Hesthamarová
Kód zboží
180055
Počet stránek
248
Rozměry
216 x 147 x 19
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let