Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zavíráme!

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Výtečné, nemilosrdně vtipné i vážné pokračování Hlavy XXII

V románu Zavíráme! z roku 1994 se Joseph Heller po třiatřiceti letech vrátil k postavám z Hlavy XXII. Jejich životy se chýlí ke konci stejně jako celé 20. století a za generací, která bojovala ve druhé světové válce, pomalu padá černá opona. Yossariana, Mila Minderbindera, kaplana, Sammyho či Lewa spojují minulé zážitky, ale i jen těžko hledaný klid a pokročilý věk; teď už se nepotýkají s Němci, ale s vyhlídkou nevyhnutelného konce. Román Zavíráme! v satirické nadsázce zobrazuje skutečnou Ameriku půl století po druhé světové válce, i otřepané mýty, v nichž se vzhlíží. Absurditu tehdejší politiky, úpadek společnosti a velkoměst, chamtivost a pokrytectví, jež korumpují podnikání i kulturu, zachycuje Heller se stejně sžíravým vtipem, jaký čtenáři znají z Hlavy XXII.

Zavíráme! je divoce humorná a zároveň hluboce závažná kniha. Jako v zrcadlovém bludišti se v ní v groteskní deformaci, ale zároveň prapodivně přesně ukazuje pravda o nás samých.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Joseph Heller (1924-1999) byl americký spisovatel. Pocházel z Brooklynu v New Yorku, jeho rodiče byli židovští přistěhovalci. Ve druhé světové válce sloužil u amerického bombardovacího letectva na Korsice. V letech 1948–1949 studoval Columbijskou universitu v New Yorku, poté studoval v Anglii v Oxfordu. Po ukončení studií pracoval v několika reklamních agenturách a věnoval se psaní. Roku 1975 se stal mimořádným profesorem literatury City College v New Yorku. J. Heller posunul literaturu o druhé světové válce do trochu jiné roviny, kdy se jí snaží zesměšňovat a ukázat její absurditu, přičemž projevuje smysl pro černý humor a ironii. Dílo Josepha Hellera : Hlava XXII (Catch-22, 1961) – autorův nejznámější a nejlepší román, autor vychází z vlastních zkušeností, Bombardovali jsme New Haven (We Bombed New Haven, 1967), Něco se stalo (Something Happened, 1974), Gold za všechny peníze (Good as Gold, 1979), Bůh ví (God Knows, 1984), Neveselá záležitost (No Laughing Matter, 1986), Nemalujte si to (Picture This, 1988), Tehdy a teď: Z Coney Islandu až sem (Now and Then from Coney Island to Here, 1998), Zavíráme!' (Closing Time ,1994), Portrét umělce v pokročilém věku – objeveno v pozůstalosti.
Dále napsal celou řadu povídek především počátkem 50. let, česky tyto povídky vyšly v knize Hlava nehlava.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788025905654
Autor
Joseph Heller
Kód zboží
176949
Počet stránek
536
Rozměry
205 x 133 x 43
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let