Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Gold za všechny peníze

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Román o stárnutí, který sám vůbec nestárne! Bruce Gold je vysokoškolský profesor anglické literatury, který si přivydělává psaním knih a článků do novin. Poté co zveřejní recenzi na prezidentovu knihu, dostane se do hledáčku Bílého domu. Ozve se mu bývalý spolužák s nabídkou, aby začal pracovat pro americkou vládu ve vysoké úřední funkci. A přestože Gold lidi od politiky považuje vesměs za bandu nekompetentních idiotů, nechá se svést představou vlastní důležitosti. Jeho koketování s mocí je pochopitelně plné absurdních situací, v nichž se odráží omezenost a cynismus vládního aparátu, ale až tragická událost v rodině Golda vytrhne z dočasného poblouznění.  Gold za všechny peníze z roku 1979 je třetí knihou amerického prozaika Josepha Hellera (1923–1999), jehož protiválečný román Hlava XXII (1961) se dodnes řadí mezi nejčtenější díla 20. století. Se stejně sžíravým humorem a smyslem pro absurditu, s jakými ve své prvotině napadal nelidskou krutost válečné mašinerie, se Heller v Goldu za všechny peníze opírá do světa vládní byrokracie a vysmívá se korumpující touze po penězích, slávě a vlivu. Do češtiny román přeložil Michael Žantovský.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Joseph Heller (1924-1999) byl americký spisovatel. Pocházel z Brooklynu v New Yorku, jeho rodiče byli židovští přistěhovalci. Ve druhé světové válce sloužil u amerického bombardovacího letectva na Korsice. V letech 1948–1949 studoval Columbijskou universitu v New Yorku, poté studoval v Anglii v Oxfordu. Po ukončení studií pracoval v několika reklamních agenturách a věnoval se psaní. Roku 1975 se stal mimořádným profesorem literatury City College v New Yorku. J. Heller posunul literaturu o druhé světové válce do trochu jiné roviny, kdy se jí snaží zesměšňovat a ukázat její absurditu, přičemž projevuje smysl pro černý humor a ironii. Dílo Josepha Hellera : Hlava XXII (Catch-22, 1961) – autorův nejznámější a nejlepší román, autor vychází z vlastních zkušeností, Bombardovali jsme New Haven (We Bombed New Haven, 1967), Něco se stalo (Something Happened, 1974), Gold za všechny peníze (Good as Gold, 1979), Bůh ví (God Knows, 1984), Neveselá záležitost (No Laughing Matter, 1986), Nemalujte si to (Picture This, 1988), Tehdy a teď: Z Coney Islandu až sem (Now and Then from Coney Island to Here, 1998), Zavíráme!' (Closing Time ,1994), Portrét umělce v pokročilém věku – objeveno v pozůstalosti.
Dále napsal celou řadu povídek především počátkem 50. let, česky tyto povídky vyšly v knize Hlava nehlava.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788025906194
Autor
Joseph Heller
Kód zboží
176981
Počet stránek
392
Rozměry
206 x 134 x 31
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč