Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Země zaslíbená, země zlořečená

Anotace

Obrazy Ameriky v české literatuře a kultuře od poloviny 19. století k dnešku.
Spojené státy americké jsou zemí, která v českém i evropském kontextu vždy vzbuzovala emoce a rozporuplné názory. Psaní o Americe má v české literatuře dlouhou tradici, která sahá do druhé poloviny devatenáctého století k Josefu Václavu Sládkovi a dalším autorům. Tato kniha analyzuje obrazy Spojených států amerických v české literatuře a kultuře od druhé poloviny devatenáctého století až po současnost. Metodologicky vychází z kulturních studií a kritické teorie. Hlavním zdrojem pro analýzu jsou literární texty, cestopisy a esejistika. Kniha věnuje pozornost tvorbě mýtu Divokého západu v české populární literatuře a mapuje proměny obrazů Ameriky v meziválečné republice, státním socialismu i v postkomunismu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Josef Švéda (*1982) se narodil v Rýmařově. Zabývá se literární vědou a kulturními studii. Vystudoval bohemistiku, lingvistiku a estetiku na Masarykově univerzitě v Brně. Vyučoval na University of Glasgow, poté působil jako vědecký pracovník na University of Alberta v Kanadě. V rámci Fulbrightova stipendia byl na výzkumné stáži na University of California, Berkeley ve Spojených státech amerických. Je autorem knih Mašínovský mýtus. Ideologie v české literatuře a kultuře a Země zaslíbená, země zlořečená (2016).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087855409
Autor
Josef Švéda
Kód zboží
178317
Počet stránek
440
Rozměry
212 x 152 x 34
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč