Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

O sobě

Cena 69
Není dostupné
Anotace

Rozsáhlý knižní rozhovor, který v roce 1976 se slavným fotografem vedl historik umění Jaroslav Anděl, představuje Josefa Sudka nejen jako mimořádnou osobnost české fotografie, ale také jako vynikajícího vypravěče, který svým nazaměnitelným jazykem popisuje svou životní pouť, názory na českou a světovou fotografii a výtvarné umění a podává mistrovské portréty řady osobností českého kulturního života 20. století.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Josef Sudek (17. března 1896 Kolín – 15. září 1976 Praha) byl významný český fotograf pražských motivů, ateliérových aranžmá, zátiší, reportáže, krajiny i reklamy. Začal fotografovat ve svých 17 letech. Svá vrcholná díla vytvořil ve zralém věku - poté, co rezignoval na vlivy moderních proudů. Ve 30. letech odrážely jeho fotografie především vnější svět a teprve od 40. let našel obratem k sobě samému svou nezaměnitelnou tvůrčí podobu, díky které je známý i v zahraničí. Tehdy začaly vznikat jeho proslavené pohledy z okna ateliéru a pozoruhodná zátiší, oboje zpracované kontaktním otiskem různě velkých negativů na pozitiv. Sudkovu práci nepřerušila ani válka ani poválečný vnější tlak, který nutil umělce řídit se doktrínou socialistického realismu. V té době se Sudek naopak vrátil k piktorialismu a v řadě svých prací předjímal pozdější vývoj fotografie k postmoderní syntéze, aby se tak stal stále živým zdrojem inspirace pro další generace. Spolu s Františkem Drtikolem, Jaroslavem Rösslerem a Jaromírem Funkem patří k nejvýznamnějším českým fotografům období mezi první a druhou světovou válkou. Je zároveň výjimečný avantgardní fotograf v Evropě.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072151479
Autor
Josef Sudek
Kód zboží
168635
Počet stránek
136
Rozměry
12 x 117 x 196
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2001
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let