Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Setkání na konci éry, s vraždou

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Další pokračování detektivní série manželů Škvoreckých o české rodině Lomnických žijící v kanadském Torontu a jejich známém detektivovi Haroldu Sinclairovi.
Tentokrát se dostáváme do prostředí jazzových kvintetů a drahocenných hudebních nástrojů. Sinclairovou partnerkou v pátrání po vrahovi majitele vzácného subkontrabassaxofonu je komtesa Lucie, dcera Tonyho a Anny Lomnických a nadějná hudebnice. Podaří se jim společně zjistit, co se v odlehlé lesní vile stalo?
Známá autorská dvojice v románu dokonale vykresluje prostředí, ve kterém se děj odehrává, a rozehrává se čtenáři jedinečnou hru plnou napětí a překvapení.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Josef Škvorecký(1924-1912) - český prozaik, básník, esejista, překladatel a publicista. Narodil se v Náchodě v rodině bankovního úředníka a místního sokolského činovníka. Po absolvování náchodského reálného gymnázia v roce 1943 musel pracovat ve válečném průmyslu v Náchodě a v Novém Městě nad Metují jako nekvalifikovaný dělník. Ve volném čase hrál v náchodské jazzové kapele. Po válce vstoupil Josef Škvorecký na pražskou lékařskou fakultu, záhy však přestoupil na studium angličtiny a filozofie na UK s perspektivou středoškolského profesora. Po studiu krátce působil jako učitel. V roce 1951 získal Josef Škvorecký doktorát filozofie. Po promoci nastoupil dvouletou vojenskou službu u tankového praporu v Mladé. Po vojně pracoval jako nakladatelský redaktor v Odeonu, dále jako redaktor dvouměsíčníku Světová literatura, který spoluzakládal. V roce 1963 se stal volným spisovatelem. Josef Škvorecký se oženil se Zdenou Salivarovou, dcerou pražského knihkupce a nakladatele, pozdější spisovatelkou a nakladatelkou. Na počátku roku 1969 byl Josef Škvorecký předsedou redakční rady časopisu Plamen. Na přednáškovém turné po USA, když zjistil, že práce na vydání jeho románu Tankový prapor jsou zastaveny, se už domů nevrátil. Emigroval do Kanady, kde na univerzitě v Torontu pracoval jako profesor v oboru literatury, divadla a filmu. V Torontu založil Josef Škvorecký se svojí manželkou nakladatelství Sixty-Eight Publishers. Zde vydávali díla exilových a doma zakázaných autorů včetně vlastní tvorby. Do roku 1993 takto vydali přes dvě stě titulů. Po listopadových událostech roku 1989 a obnovení demokratického zřízení v Československu se Josef Škvorecký často vracel do vlasti, kde jsou opět vydávána jeho díla. Jako emeritní profesor žil Josef Škvorecký dále v Torontu. Zemřel dne 3.ledna 2012.

Zdena Salivarová, vlastním jménem Zdena Škvorecká (*1933) je česká prozaička, překladatelka a nakladatelka. Vystudovala dívčí reálné gymnázium E. Krásnohorské v Praze. Po studiu se stala členkou souboru Československého státního souboru písní a tanců. Jako herečka a zpěvačka působila i v divadle Paravan a v Laterně Magice a zpívala ve vokální skupině Inkognito kvartet. V letech 1965-68 studovala na pražské FAMU, obor dramaturgie. V roce 1969 doprovázela svého muže, Josefa Škvoreckého, na jeho přednáškovém turné po USA a z této cesty se již domů nevrátili. Emigrovali do kanadského Toronta. V roce 1971 založila Zdena Salivarová se svým mužem Josefem Škvoreckým exilové nakladatelství Sixty-Eight-Publishers, kde vydávali u nás zakázaná a exilová díla. Vydali jich více jak dvě stě. Jako spisovatelka debutovala v roce 1968 povídkovou sbírkou Pánská jízda, její nejznámější knihou je Honzlová (vydáno v Torontu 1972), román o vnitřně silné opravdové ženě, která se střetává s ideologií totalitního režimu.
Vedle vlastní literární tvorby Zdena Salivarová i překládá, a to zejména díla autorů z frankofonní oblasti. Zdena Salivarová žije dodnes v Torontu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024386294
Autor
Josef Škvorecký , Zdena Salivarová
Kód zboží
183821
Počet stránek
328
Rozměry
31 x 123 x 185
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Moravská Bastei MOBA, s. r. o.

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč