Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Trilogie započatá románem Pašazád se již dočkala svého završení tituly Effendi a Felaheen. Odehrává se v alternativním světě, kde se Německo stalo vítěznou mocností 1. světové války a jeho spojenec Otomanská říše tak stále existuje. Hrdina příběhu se po útěku z amerického vězení uchýlí do bezpečí egyptské al-Iskandaríje, kde je jeho rodina právem pokládána za vážené členy zdejší společenské smetánky. Město v sobě jako exotický bazar snoubí nezaměnitelný punc islámské kultury s výraznými vlivy drzé Ameriky, triumfujícího Německa, kultivované Británie a jemné Francie. Znovu nabytý klid však nemá dlouhého trvání, významná členka rodu byla zavražděna a všechny stopy vedou přímo k nedávnému navrátilci.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jon Courtenay Grimwood (*1953) Vyrůstal na Dálném východě, v Británii a Skandinávii. Vystudoval angličtinu a dějepis, na cestě k získání doktorátu ho však neustále pronásledují smluvně uzavřené termíny odevzdání románových prací. V pozdních 70. letech začal pracovat v nakladatelském odvětví a stal se redaktorem, poté co toho zanechal, napsal nepříliš dobrý román a následně se raději vrátil zpět k nakladatelské činnosti, aby koncem 80. let přešel k práci pro různé magazíny a noviny. Psal recenze na knihy, software a hry, byl rovněž redaktorem v pánských časopisech a posledních pět let píše pravidelný měsíční sloupek kritik pro Guardian. Bydlí převážně v Londýně. Mezi jeho oblíbené činnosti patří dle vlastních slov psaní, motorky a alkohol. Je velice rád, že jeho dílo začíná vycházet i u nás, protože je vždy vděčný za jakýkoli překlad vlastních prací. Potvrzuje to jeho víru v to, že lidské city a myšlenky mohou překonat překážky mezi rasami, jazyky, náboženstvími i kulturami. Do žánru vstoupil post-kyberpunkově laděným románem neoAddix (1997), v němž Paříž budoucnosti přeměnil ve spleť chudinských čtvrtí existujících v ostrém kontrastu s pečlivě chráněným leskem městského centra. Prolínání časových rovin či míchání aktuálních událostí s četnými flashbacky jsou autorovým oblíbeným nástrojem, podobně jako zdánlivě bezcílné monology jednajících postav, které ve skutečnosti komunikují tu s vnitřní umělou inteligencí, jindy zase s vlastním vědomím obdařenou zbraní. Čtenář tak jakoby mimochodem získává oprávněný pocit hlubší charakterizace hrdinů příběhu. Prvky hard SF přirozeným způsobem koexistují s okultními či mystickými motivy a Grimwood často mistrně míchá akční příběh s noirovým thrillerem v drsné a někdy až halucinogenní směsi prošpikované odkazy na moderní kulturu a stejně tak i klasickou vzdělanost. Jeho romány se sice mohou číst jako dech beroucím dějem doslova prodchnutý akční příběh, ale pozorný divák v nich najde celou řadu vedlejších odkazů, jakoby tak autor pomrkával na spřízněnou duši. Jon Courtenay Grimwood je jakýmsi prototypem současného britského autora fantastiky a není se co divit vzrůstající oblibě jeho prací, jistě jde o velký příslib do budoucna.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788071932796
Autor
Jon Courtenay Grimwood
Kód zboží
176399
Počet stránek
384
Rozměry
165 x 107 x 30
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2009
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let