Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Trilogie započatá románem Pašazád se již dočkala svého završení tituly Effendi a Felaheen. Odehrává se v alternativním světě, kde se Německo stalo vítěznou mocností 1. světové války a jeho spojenec Otomanská říše tak stále existuje. Hrdina příběhu se po útěku z amerického vězení uchýlí do bezpečí egyptské al-Iskandaríje, kde je jeho rodina právem pokládána za vážené členy zdejší společenské smetánky. Město v sobě jako exotický bazar snoubí nezaměnitelný punc islámské kultury s výraznými vlivy drzé Ameriky, triumfujícího Německa, kultivované Británie a jemné Francie. Znovu nabytý klid však nemá dlouhého trvání, významná členka rodu byla zavražděna a všechny stopy vedou přímo k nedávnému navrátilci.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jon Courtenay Grimwood (*1953) Vyrůstal na Dálném východě, v Británii a Skandinávii. Vystudoval angličtinu a dějepis, na cestě k získání doktorátu ho však neustále pronásledují smluvně uzavřené termíny odevzdání románových prací. V pozdních 70. letech začal pracovat v nakladatelském odvětví a stal se redaktorem, poté co toho zanechal, napsal nepříliš dobrý román a následně se raději vrátil zpět k nakladatelské činnosti, aby koncem 80. let přešel k práci pro různé magazíny a noviny. Psal recenze na knihy, software a hry, byl rovněž redaktorem v pánských časopisech a posledních pět let píše pravidelný měsíční sloupek kritik pro Guardian. Bydlí převážně v Londýně. Mezi jeho oblíbené činnosti patří dle vlastních slov psaní, motorky a alkohol. Je velice rád, že jeho dílo začíná vycházet i u nás, protože je vždy vděčný za jakýkoli překlad vlastních prací. Potvrzuje to jeho víru v to, že lidské city a myšlenky mohou překonat překážky mezi rasami, jazyky, náboženstvími i kulturami. Do žánru vstoupil post-kyberpunkově laděným románem neoAddix (1997), v němž Paříž budoucnosti přeměnil ve spleť chudinských čtvrtí existujících v ostrém kontrastu s pečlivě chráněným leskem městského centra. Prolínání časových rovin či míchání aktuálních událostí s četnými flashbacky jsou autorovým oblíbeným nástrojem, podobně jako zdánlivě bezcílné monology jednajících postav, které ve skutečnosti komunikují tu s vnitřní umělou inteligencí, jindy zase s vlastním vědomím obdařenou zbraní. Čtenář tak jakoby mimochodem získává oprávněný pocit hlubší charakterizace hrdinů příběhu. Prvky hard SF přirozeným způsobem koexistují s okultními či mystickými motivy a Grimwood často mistrně míchá akční příběh s noirovým thrillerem v drsné a někdy až halucinogenní směsi prošpikované odkazy na moderní kulturu a stejně tak i klasickou vzdělanost. Jeho romány se sice mohou číst jako dech beroucím dějem doslova prodchnutý akční příběh, ale pozorný divák v nich najde celou řadu vedlejších odkazů, jakoby tak autor pomrkával na spřízněnou duši. Jon Courtenay Grimwood je jakýmsi prototypem současného britského autora fantastiky a není se co divit vzrůstající oblibě jeho prací, jistě jde o velký příslib do budoucna.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788071932796
Autor
Jon Courtenay Grimwood
Kód zboží
176399
Počet stránek
384
Rozměry
165 x 107 x 30
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2009

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč