Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Stroj na hity - Uvnitř hudební továrny

Anotace

Objevná kniha přesvědčivě odkrývá fascinující zákulisí hudebního průmyslu.
V posledních dvou desetiletích se objevil nový druh písní – až neodbytně chytlavé hity. Krátký výrazný nápěv (tzv. hook) měly populární skladby vždy, ty dnešní však jimi přímo oplývají a často zazní každých sedm sekund jeden. Cílem těchto puntičkářsky propracovaných produktů je potěšit nás melodií, rytmem a opakováním. Moderní skladatelé totiž stejně jako inženýři rychlého občerstvení objevili „pocit blaha“. A stejně jako u rychlého občerstvení ve vás tento pocit vyvolá touhu ochutnat víc.
Dlouholetý redaktor časopisu The New Yorker John Seabrook v knize Stroj na hity vypráví příběh ohromného kulturního zvratu, který přinesl nové, mimořádně působivé hity. Autor se zabývá nástupem nového přístupu k tvorbě hitů, od jeho obskurních počátků ve Švédsku na počátku 90. let po jeho nadvládu v dnešních hitparádách, a přivádí nás přitom do podivného a překvapivého světa plného zvláštních a barvitě vylíčených postav.
Seabrook na svých cestách z New Yorku do Los Angeles, Stockholmu či Koreje navštívil specializované tvůrčí týmy, které kombinují nahrávky a nápěvy v digitálních laboratořích. Na příbězích interpretek, například Katy Perry, Britney Spears a Rihanny, a zručných skladatelů, jako jsou Max Martin, Stargate, Ester Dean a Dr. Luke, odhaluje svět inovací, tvrdé konkurence, velké hamižnosti a lákavých nových projektů v katastrofálně rozvráceném hudebním průmyslu.
Kniha Stroj na hity není jen o hudbě, ale i o penězích, byznysu, marketingu a technologiích a zkoumá, jak nové hity působí na náš mozek a ovlivňují naše posluchačské návyky v době Spotify a Apple Music. Tyto služby využívají streamování dat a hudbu seskupují do nových žánrů pomocí algoritmů, jež vznikají na základě chování posluchačů. 
Stroj na hity je strhující, objevná a originální kniha, která změní vaše vnímání hudby.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

John Seabrook (*1959) je americký novinář a spisovatel. Absolvoval St. Andrew's School (DE) (1976), Princeton University (1981). V Oxfordu získal magisterský titul z anglické literatury. Svou kariéru začal psaním o podnikání. Publikoval v široké škále časopisů a novin, včetně Harper's , Vanity Fair , GQ , The Nation , The Village Voice a Christian Science Monitor. Od roku 1993 působí jako redaktor časopisu The New Yorker. Napsal několik knih a učil psaní narativní literatury faktu na Princeton University. Žije v newyorské čtvrti Brooklyn.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087506868
Autor
John Seabrook
Kód zboží
183806
Počet stránek
310
Rozměry
28 x 160 x 238
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Nakladatel
Nakladatelství 65. pole - Mgr. Tomáš Brandejs
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč