Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Světy podle Třipíků

Anotace

V nepříliš vzdálené budoucnosti zachvátí svět nový, vysoce nakažlivý virus. Někteří nakažení zemřou, část prodělá pouze nachlazení, horečku a bolest hlavy, avšak jedno procento nešťastníků – jenom v USA téměř pět milionů lidí – skončí ve stavu, kdy se při plném vědomí nemohou ani hýbat, ani reagovat na jakýkoli podnět. Onemocnění si nevybírá, šíří se mezi mladými i starými, bohatými i chudými, mezi lidmi všech ras a vyznání. Aby epidemii čelil, svět se mění.
O čtvrt století později je takzvaný syndrom Hadenové běžnou součástí života.
Při vyšetřování vraždy v hotelu Watergate je k agentce FBI Leslie Vannové přidělen jako její nový partner nováček Chris Shane. Jelikož podezřelým je spojenec – člověk, který nemocným půjčuje vlastní tělo – souvisí nějak nalezená mrtvola se společností nakažených. Vypátrat podezřelého může být složitější, pokud spojenec zrovna pracoval.
Vše se ještě zkomplikuje. Jak Shane a Vannová ve vyšetřování vraždy pokračují, vyplouvá na povrch, že skutečná záhada a s ní i zločin zasahují mnohem dál. Svět lidí se syndromem prochází změnou, v jejímž důsledku se objevila příležitost, kterou si někdo nechce nechat za žádnou cenu ujít. Pozadí vraždy zavádí oba agenty do korporátních společností prahnoucích po moci, k virtuálním světům nemocných a k samému srdci nově se vynořující, překvapivé a neočekávané lidské kultury...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

John Michael Scalzi II (narozen 10. května 1969) je americký autor sci-fi a bývalý prezident Science Fiction and Fantasy Writers of America . Proslavil se především svou sérií Old Man's War, jejíž tři romány byly nominovány na cenu Hugo, a svým blogem Whatever, kde od roku 1998 psal na řadu témat. Díky tomuto psaní získal v roce 2008 cenu Hugo za nejlepšího fan - spisovatele. Jeho román Červené košile získal v roce 2013 cenu Hugo za nejlepší román. Napsal knihy a sloupky na různá témata, jako jsou finance, videohry, filmy, astronomie, psaní a politika, a sloužil jako kreativní konzultant pro televizní seriál Stargate Universe .


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074790577
Autor
John Scalzi
Kód zboží
184967
Počet stránek
256
Rozměry
22 x 145 x 217
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Nakladatel
CLASSIC
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let