Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Hitlerova smrtelná choroba a další tajemství nacistických vůdců

Anotace

V roce 1941 se Hitler rozhodl napadnout Sovětský svaz, ačkoli v té době Německo bojovalo ještě na jiných frontách. Co bylo příčinou tohoto Hitlerova náhlého rozhodnutí? Byla to nevyléčitelná nemoc?
Hitler se pravděpodobně už v roce 1940 dozvěděl, že mu zbývá pouze několik let života. V dalších letech se pečlivě utajovaná Hitlerova choroba stala příčinou nejen jeho slavných ataků nekontrolované zuřivosti, ale i řady katastrofálních rozhodnutí, jejichž důsledky vedly k pádu Třetí říše.
V roce 1945 doktor John K. Lattimer, chirurg a důstojník lékařské služby Spojených států, vykonával lékařský dozor nad nacistickými vůdci, kteří stanuli před Mezinárodním vojenským tribunálem v Norimberku. Přístup k neznámým lékařským expertizám mu dovolil předložit překvapující tvrzení o zdravotním stavu vůdců Třetí říše. 
Ve své knize Lattimer (rovněž poprvé) uvádí senzační rozhovory s dvaceti třemi nejvyššími hitlerovskými pohlaváry. To, co mu vypověděli Göring, Hess Ribbentrop, Kalterbrunner soukromě ve svých celách vrhá nové světlo na málo známé podrobnosti jejich životů.
Kniha obsahuje na čtyři sta nikdy nepublikovaných fotografií osobních předmětů patřících lidem, kteří se dopustili největších zločinů v dějinách lidstva.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dr. John K. Lattimer (1914-2007) - lékařská autorita světového jména, známý chirurg, profesor na Kolumbijské univerzitě, člen Amerického kolegia chirurgů, bývalý prezident Mezinárodní urologické společnosti, autor řady knih a vědeckých článků.
Za druhé světové války působil jako vojenský lékař během invaze v Normandii a s armádou generála Pattona následně prošel celou Francií. V roce 1945 sloužil jako generální lékař během Norimberských procesů a staral se o lékařské potřeby obžalovaných z válečných zločinů. Ohledával například Göringovo tělo těsně poté, co Göring spáchal sebevraždu ve své vězeňské cele rozkousnutím kyanidové tobolky, kterou ukrýval v nádobě od léčivé masti.
Dr. Lattimer, jako první nevládní specialista, provedl rozsáhlý výzkum vražd Abrahama Lincolna a Johna F. Kennedyho.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020611611
Autor
John K. Lattimer
Kód zboží
178252
Počet stránek
336
Rozměry
238 x 167 x 25
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2011

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let