Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Hemingwayové - skrytá tvář jedné rodiny

Anotace

Kniha Hemingwayova vnuka je tvrdým svědectvím o nelehkém životě potomků rozvětvené rodiny slavného spisovatele. Ernest Hemingway trpěl depresemi, které ho dovedly až k sebevraždě. Otec autora knihy, lékař Gregory Hemingway, nejmladší z Ernestových synů, se celý život převlékal tajně do ženských šatů a nakonec zemřel po chirurgické změně pohlaví v ženské věznici. Ani ženy z této rodiny na tom nebyly lépe: Johnova matka trpěla schizofrenií a duševními nemocemi byla sužována i jeho babička a první Ernstova žena. Autor, obdařený nepochybným literárním talentem, o tom vypravuje s pochopením, bez odsudků a bez snahy o vyvolání literární senzace.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

John Hemingway (*1960) je spisovatel a překladatel. S manželkou Ornellou a dvěma dětmi, Michaelem a Jacquelinou, žije ve Španělsku. Je vnukem Ernesta Hemingwaye a synem Gregoryho Hemingwaye. Roku 2002 v Miláně pomáhal zorganizovat výstavu fotografií a dopisů Ernesta Hemingwaye a o dědečkově životě a díle mnohokrát přednášel.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074324253
Autor
John Hemingway
Kód zboží
170522
Počet stránek
232
Rozměry
21 x 130 x 199
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2014

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let