Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Dlouhý levandulový pohled

Anotace

Travis McGee a jeho přítel Meyer v noci na opuštěné dálnici sjedou do odvodňovací stoky, když jejich auto uhýbá mladé ženě oblečené jen v noční košili, která jim přeběhne přes cestu. Pěšky dojdou do servisu, kde jsou šerifem zatčeni pro úkladnou vraždu osoby, kterou vůbec neznají, a ocitnou se v okresním vězení, odkud je dostane advokát. Ten cítí příležitost výdělku při pozdějším zastupování pravých zločinců, proto zaplatí McGeeovi, aby po nich pátral.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

John Dann MacDonald (1916 - 1986) byl americký spisovatel sci-fi, detektivek a napínavých příběhů, odehrávajících se převážně na Floridě, kde žil. Jeho nejznámější díla zahrnují populární a uznávanou sérii Travis McGee a jeho román The Executioners. Narodil se v Sharon v Pennsylvánii, kde také začal studovat na universitě, záhy ale odchází pracovat do NY. Ve studiích pokračuje na universitě v Syrakusách. Ještě během studia se seznamuje s Dorothy Prentissovou a v roce 1937 uzavírají sňatek, rok poté studia ukončuje. V roce 1939 získává titul MBA na Harwardu v oboru ekonomie.
V roce 1940 vstupuje do armády, zúčastňuje se válečných operací v jihovýchodní Asii a v roce 1945 je z armády propuštěn jako podplukovník. S psaním začal v podstatě nechtěně. Během své služby za 2. světové války posílal domů ženě pro pobavení krátké povídky, a ona je pak bez jeho vědomí prodávala do časopisů. Když se vrátil domů a zjistil, že má literární úspěch, věnoval se „pulp“ povídkám naplno. Psal detektivní, záhadné, dobrodružné, sportovní, westernové i sci-fi povídky pod mnoha různými pseudonymy. Po nástupu paperbacků psal i delší útvary, až se vypracoval k seriózním knihám. Jeho thrillery se řadí k tzv. drsné škole a kritika je označuje za mistrovská díla.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020617163
Autor
John D. MacDonald
Kód zboží
176237
Počet stránek
320
Rozměry
210 x 153 x 33
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let