Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Výprodej 2023! Původní cena 89 Kč. Sleva - 45 %.  

Vrakören je vilová čtvrť na pobřeží, na půl cesty mezi Borga a Helsinkami. Zapadlá čtvrť s hrstkou domů a temně šumícím lesem. Perfektní místo pro dobrodružství, ale také tajemství. A právě sem se přistěhuje Olof s manželkou Henrikou a dvěma vyženěnými dětmi, Lukasem a Robin. O mnoho let později se sem dětská psycholožka Robin vrací proti své vůli. Vrakören i s jeho obchůdkem, který vlastní Vinqvistovi, mezitím pohltilo hlavní město. Architekti tu pro společenskou smetánku navrhli nové domy s obřími panoramatickými okny a vysokými zdmi zabraňujícími zvědavým pohledům. Pod luxusním povrchem všechno vře. Všichni tu mají strach, děti i dospělí. Robininu matku místní šikanují, někdo zhanobil zdejší hřbitov a špitá se i o obchodu s drogami, v minulosti tu došlo k záhadným úmrtím a čtvrtí se opět potuluje tajemný muž s kuší. Místní matky na Robin naléhají, aby pomohla jejich dětem, které jsou ohroženy nejvíce. Robin však není připravena na to, že stopy míří přímo do její vlastní rodiny a charitativní organizace, které předsedá její matka. Jaké praktiky se skrývají pod zástěrkou organizace na pomoc sirotkům? A jak tato organizace souvisí s tajemstvími, která pečlivě skrývá každá z rodin ve Vråkören? Bude mít Robin dostatek sil čelit zdrcující pravdě?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Johanna Holmströmová  se narodila v jihofinském Sipoo, žije v Helsinkách a píše švédsky, druhým úředním jazykem ve Finsku. Působí jako finská spisovatelka a novinářka. Debutovala sbírkou povídek Zamčená a další povídky (2003). V roce 2007 vydala románový debut Z tvé touhy. O dva roky později získala Literární cenu švédského deníku Svenska Dagbladet za třetí sbírku povídek Camera Obscura (2009). Její knihy jsou se železnou pravidelností vřele přijímány čtenářskou obcí i literární kritikou, která je vyznamenala několika domácími cenami za literaturu. Nakladatelství Kniha Zlín vydalo v roce 2014 její druhý román Asfaltoví andělé z prostředí migrantské komunity, který vypráví o síle patriarchátu, kulturních propastech a spletitých cestách mezi identitami.

 

 


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074734632
Autor
Johanna Holmströmová
Kód zboží
168609
Počet stránek
368
Rozměry
24 x 135 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč