Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vzestup Islámského státu

Anotace

Kniha oceněná jubilejní Pulitzerovou cenou za rok 2016!

Je Islámský stát nepochopená, anebo spíš nepochopitelná organizace? A je to jen parta hrdlořezů? Akty tohoto nejvýraznějšího nestátního ozbrojeného aktéra současnosti jsou nepřehlédnutelné – a jak by také mohly být, když kromě boje se skutečnými zbraněmi se jim daří úspěšně útočit i na mediální sféru a podmaňovat si internet. Přestože jsou však zmínky o bojovnících tzv. Islámského státu téměř všudypřítomné, co o nich vlastně víme a co víme o vzniku skupiny samotné? Islám, Střední východ, sunnité, ší’ité, sektářské násilí. Pro laika jistě věcí nesnadné k pochopení, tato kniha pro něj však může být zdatným průvodcem. Na pomezí žurnalistiky a beletrie totiž přináší čtivé vyprávění, díky němuž se pro vás z exoticky znějících jmen stanou důvěrně známé postavy, jejichž životní osudy velice srozumitelně propojí komplexní pavučinu událostí.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Joby Warrick je americký novinář, držitel Pulitzerovy ceny. Píše pro renomovaná média jako The News & Observer nebo The Washington Post a specializuje se na Blízký východ, diplomacii a národní bezpečnost. Jeho články vzbuzují zájem nejen v USA a obdržel již řadu novinářských ocenění. Je také autorem knihy The Triple Agent pojednávající o vražedném atentátu na afghánské základně Chapman v r. 2009, při kterém zahynulo nejvíce agentů CIA v historii.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074629686
Autor
Joby Warrick
Kód zboží
173306
Počet stránek
416
Rozměry
216 x 152 x 38
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let