Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Macbeth

Anotace

Krev bude vykoupena krví... Jo Nesbø parafrázuje Shakespearovo téma a je to opět skvělé čtení! 
Je to nejlepší polda, jakého kdy měli. Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci.
Macbeth je však i vyléčený feťák s problematickou, trýznivou minulostí. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. Jenže chlap s jeho původem nemůže dosáhnout až na vrchol. Nebo může? Macbetha pronásledují halucinace a paranoidní představy o tom, jak mu osud brání v oprávněném vzestupu.
Jak se má dostat k tomu, na co má právo? Tak, že začne vraždit.
Norský král detektivek Jo Nesbø ukazuje, jak hra o moc, nenasytnost a temná zákoutí lidského jednání a mysli dokáží ovlivňovat a ničit životy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jo Nesbø (*1960) je norský spisovatel a hudebník. V Norsku prodal více než 1,5 milionů výtisků svých knih (údaj ze srpna 2008); jeho knihy jsou překládány do více než 40 světových jazyků. Narodil se v Oslo, přestěhoval se do Molde. Vystudoval Norwegian School of Economics. Nesbø je známý především svými detektivními romány o detektivovi Harrym Holeovi; je také zpěvákem a textařem norské rockové skupiny "Di Derre". V roce 2007 napsal svou první knihu pro děti Doktor Proktors prompepulver.
Jeho literární kariéru odstartoval kriminální román Flaggermusmannen (Netopýří muž) z roku 1997. Jde o první detektivku, v níž vystupuje osobitý kriminalista Harry Hole. Kniha zaznamenala okamžitý úspěch a svému autorovi vynesla cenu Rivertonprisen, kterou uděluje Klub Riverton za nejlepší literární nebo dramatické počiny s kriminální tematikou. Dále obdržel cenu Glasnøkkelen, Skleněný klíč, skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román.
Následovaly další knihy s Harrym Holem v hlavní roli: 1998 Kakerlakkene (Švábi), 2000 Rødstrupe (Červenka nese smrt), 2002 Sorgenfri (Bezstarostná, česky vyjde jako Nemesis), 2003 Marekors (Pentagram), 2005 Frelseren (Spasitel), 2007 Snømannen (Sněhulák) a 2009 Panserhjerte.
V roce 2008 vydal další román s kriminální tematikou, jehož hlavním hrdinou byl Roger Brown. Kniha vyšla pod názvem Hodejegerne (Lovci lebek'3○).
Kromě detektivek píše i humorné knihy pro děti, kde je hlavní postavou doktor Proktor: Doktor Proktors prompepulver  (Prdicí prášek doktora Proktora) 2007, Doktor Proktors tidsbadekar  (Doktor Proktor a vana času) 2008, Doktor Proktor og verdens undergang, kanskje  (Doktor Proktor a zánik světa, možná) 2010.
Jeho knihy vyšly ve 140 zemích světa. Jen ve čtyřapůlmilionovém Norsku se jich doposud prodalo jeden a půl milionu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072528127
Autor
Jo Nesbø
Kód zboží
185200
Počet stránek
544
Rozměry
39 x 130 x 200
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Nakladatelství Práh s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč