Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Oskar Schindler: Legenda a fakta

Anotace

Zevrubná dokumentární studie o německém průmyslníkovi a špionovi. 
Autorka se snaží o objektivní pohled na muže, který proslul jako zachránce židů v době 2. světové války. Snáší množství dokumentárního materiálu, z něhož si čtenář může utvořit lepší představu o pravděpodobném několikanásobném špionovi, který používal židy jako levnou pracovní sílu. S blížícím se koncem války však počítal i s budoucností a jeho výběr zachráněných vězňů se zaměřil na vlivné a bohaté osoby. Autorka zachovává striktně objektivní hledisko, její práce je však zároveň velmi čtivá a zajímavá.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jitka Gruntová (*1945) pracovala po maturitě (1963) v různých zaměstnáních, nejdéle jako nekvalifikovaná učitelka a vychovatelka. Vystudoval při zaměstnání pedagogickou fakultu (1978) a v následujících dvanácti letech byla zaměstnána v muzeu. V té době vystudovala postgraduálně specializaci muzeologie na brněnské filozofické fakultě a vykonala státní rigorózní zkoušky na pedagogické fakultě. Od roku 1991 působí jako učitelka na základní škole v Březové nad Svitavou, kde žije. V letech 1985-1995 pracovala v historicko-dokumentační komisi OV ČSOB ve Svitavách, přičemž se zaměřila na zvláště na dokumentaci historie pobočky koncentračního tábora Gross-Rosen v Brněnci.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020615039
Autor
Jitka Gruntová
Kód zboží
185028
Počet stránek
256
Rozměry
28 x 168 x 238
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014
Nakladatel
NAŠE VOJSKO - knižní distribuce s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let