Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Oskar Schindler: Legenda a fakta

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Zevrubná dokumentární studie o německém průmyslníkovi a špionovi. 
Autorka se snaží o objektivní pohled na muže, který proslul jako zachránce židů v době 2. světové války. Snáší množství dokumentárního materiálu, z něhož si čtenář může utvořit lepší představu o pravděpodobném několikanásobném špionovi, který používal židy jako levnou pracovní sílu. S blížícím se koncem války však počítal i s budoucností a jeho výběr zachráněných vězňů se zaměřil na vlivné a bohaté osoby. Autorka zachovává striktně objektivní hledisko, její práce je však zároveň velmi čtivá a zajímavá.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jitka Gruntová (*1945) pracovala po maturitě (1963) v různých zaměstnáních, nejdéle jako nekvalifikovaná učitelka a vychovatelka. Vystudoval při zaměstnání pedagogickou fakultu (1978) a v následujících dvanácti letech byla zaměstnána v muzeu. V té době vystudovala postgraduálně specializaci muzeologie na brněnské filozofické fakultě a vykonala státní rigorózní zkoušky na pedagogické fakultě. Od roku 1991 působí jako učitelka na základní škole v Březové nad Svitavou, kde žije. V letech 1985-1995 pracovala v historicko-dokumentační komisi OV ČSOB ve Svitavách, přičemž se zaměřila na zvláště na dokumentaci historie pobočky koncentračního tábora Gross-Rosen v Brněnci.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020615039
Autor
Jitka Gruntová
Kód zboží
185028
Počet stránek
256
Rozměry
28 x 168 x 238
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014
Nakladatel
NAŠE VOJSKO - knižní distribuce s.r.o.

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč