Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Příběh člověka, který chtěl být čestný. Strhující thriller na motivy stejnojmenné televizní minisérie Mira Šifry a Jana Hřebejka. 
Píše se konec roku 1992 a vojenský prokurátor Roman Rédl řeší největší případ své kariéry – vede trestní stíhání proti bývalé hlavě StB Alojzi Ferencovi. Případ ovšem podléhá tlakům z různých stran a s blížícím se rozdělením Československa je Rédl nucen podniknout kroky, které se neslučují s jeho profesním svědomím.
Rozčarován prací se upne k podivnému zmizení mladíka ze sousedního bytu a začne po něm pátrat na vlastní pěst. Postupně však odkrývá případ děsivých rozměrů, v němž klíčovou roli hrají vlaky naložené zbraněmi a vojenskou technikou sovětských vojsk odsouvaných z východního Německa. Vykazovaný počet vagónů totiž nesouhlasí a sílí podezření, že mladý soused o tom věděl víc. Rédl se obrátí na policii i své nadřízené. Když u nich ale nepochodí, hnán potřebou udělat správnou věc a zachránit něčí život požádá o pomoc samotného Ference. 
Situace se ale Rédlovi vymkne z rukou a kruté prozření přichází pozdě. Nebezpečné soukolí organizovaného zločinu je v pohybu, nehledě na nové politické uspořádání, rozdělení republiky nebo čest jednoho člověka…

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jiří Walker Procházka (*1959, Kutná Hora) je český spisovatel science fiction a fantasy. Některá svá díla vydal pod pseudonymem George P. Walker. Maturoval na místním gymnáziu a poté absolvoval nástavbu Automatizovaných systémů řízení (ASŘ) v Mladé Boleslavi. Od roku 1982 žije v Praze. V letech 1982–1983 pracoval jako programátor ve VÚSE Běchovice. V letech 1983–1985 byl pomocným tiskařským dělníkem, v letech 1985–1988 pomocným skladovým dělníkem. V letech 1989–1992 byl programátorem v LBD Praha, od roku 1992 do roku 2016 byl podnikatelem v oblasti software. Od roku 2016 je na volné noze. Živí se psaním knih, jezdí po republice s literárními pořady pro děti, pro studenty i pro dospělé.
Se science fiction a fantasy se seznámil díky Ceně Karla Čapka, která je od roku 1982 organizována Československým fandomem. Svými povídkami se podílel na několika antologiích (např. Rigor Mortis, Je dobré být mrtvý nebo Punk Fiction), publikuje v časopisech Pevnost, Ikarie nebo Fantázia. Za svá literární díla získal roku 1991 Cenu Ludvíka Součka a dále tři ocenění Akademie science fiction, fantasy a hororu (v letech 1997, 2002, 2004).
Společně s Miroslavem Žambochem vymysleli roku 2005 dobrodružnou knižní sci-fi řadu Agent JFK, do níž Jiří Walker Procházka přispěl dosud šesti díly.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074043291
Autor
Jiří W. Procházka
Kód zboží
185275
Počet stránek
288
Rozměry
23 x 150 x 210
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Česká televize
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč