Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Kučerovci

Anotace

Kučerovci byli slavní. Nepředstavitelně. V encyklopediích o nich mnoho nenajdete, teoretici si s nimi nevědí rady, ale posluchači je milovali a milují. Nahrávky Vokálně instrumentální skupiny Václava Kučery jste ve své době našli v téměř každé domácnosti a jejich koncerty navštěvovaly desetitisíce diváků. Například v Polsku odehráli za jediný měsíc 94 vyprodaných představení. Zažili narvané stadiony nadšených posluchačů a měli statisíce prodaných desek. Skupinu založili těsně po druhé světové válce v roce 1946 Václav a Marta Kučerovi, vystupovali zpočátku především po estrádách a v cirkusech, ale brzy nahrávali i desky a mj. spolupracovali s cestovatelskou dvojicí Hanzelka & Zikmund. V 50. letech se stali fenoménem. V knize Jiřího Vlastníka najdete více než půlstoletou historii skupiny, poznáte významné osobnosti a zásadní události z bohaté a spletité historie této hudební skupiny, nechybí ani dobová obrazová dokumentace a diskografie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jiří Vlastník (* 22. března 1946 ve Šluknově) je český publicista. Mladá léta prožil na Mělnicku, kde vystudoval místní gymnázium. Při studiu na tehdejší poděbradské elektrofakultě souběžně s řešením elektronických obvodů maloval a psal. Po příchodu do Prahy se desítky let živil výpočetní technikou, ale rovněž spolupracoval s amatérskými filmaři a věnoval se historii kinematografie. V devadesátých letech působil jako redaktor několika deníků, později spolupracoval jako publicista na volné noze s řadou periodik. Časopis Xantypa publikoval například tři roky jeho seriál o hvězdách zlatého věku Hollywoodu, časopis Revue 50plus dvanáctidílné seriály o historii Beatles a naší i světové opery. Pro Lyru Pragensis napsal hru Proč neodcházíš, Rodrigo, kterou rovněž režíroval. Zatím vydal dvě knihy: Legendy z ráje Hollywood (2007) a spolu s Ondřejem Suchým Magická laterna a kamera Jana Wericha (2008).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074922756
Autor
Jiří Vlastník
Kód zboží
176462
Počet stránek
240
Rozměry
205 x 136 x 21
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let