Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Kučerovci

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Kučerovci byli slavní. Nepředstavitelně. V encyklopediích o nich mnoho nenajdete, teoretici si s nimi nevědí rady, ale posluchači je milovali a milují. Nahrávky Vokálně instrumentální skupiny Václava Kučery jste ve své době našli v téměř každé domácnosti a jejich koncerty navštěvovaly desetitisíce diváků. Například v Polsku odehráli za jediný měsíc 94 vyprodaných představení. Zažili narvané stadiony nadšených posluchačů a měli statisíce prodaných desek. Skupinu založili těsně po druhé světové válce v roce 1946 Václav a Marta Kučerovi, vystupovali zpočátku především po estrádách a v cirkusech, ale brzy nahrávali i desky a mj. spolupracovali s cestovatelskou dvojicí Hanzelka & Zikmund. V 50. letech se stali fenoménem. V knize Jiřího Vlastníka najdete více než půlstoletou historii skupiny, poznáte významné osobnosti a zásadní události z bohaté a spletité historie této hudební skupiny, nechybí ani dobová obrazová dokumentace a diskografie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jiří Vlastník (* 22. března 1946 ve Šluknově) je český publicista. Mladá léta prožil na Mělnicku, kde vystudoval místní gymnázium. Při studiu na tehdejší poděbradské elektrofakultě souběžně s řešením elektronických obvodů maloval a psal. Po příchodu do Prahy se desítky let živil výpočetní technikou, ale rovněž spolupracoval s amatérskými filmaři a věnoval se historii kinematografie. V devadesátých letech působil jako redaktor několika deníků, později spolupracoval jako publicista na volné noze s řadou periodik. Časopis Xantypa publikoval například tři roky jeho seriál o hvězdách zlatého věku Hollywoodu, časopis Revue 50plus dvanáctidílné seriály o historii Beatles a naší i světové opery. Pro Lyru Pragensis napsal hru Proč neodcházíš, Rodrigo, kterou rovněž režíroval. Zatím vydal dvě knihy: Legendy z ráje Hollywood (2007) a spolu s Ondřejem Suchým Magická laterna a kamera Jana Wericha (2008).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074922756
Autor
Jiří Vlastník
Kód zboží
176462
Počet stránek
240
Rozměry
205 x 136 x 21
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč