Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Praha deštěm omytá

Anotace

Je nadmíru povážlivé vykročit, byť dobře připravenými tvůrčími záměry, do ulic tohoto uhrančivého města. O neklidně emocionální půdorys Prahy postarali se totiž dávno před námi sama jedinečná historie a v jejím bouřlivém toku přímo zevnitř věčné krásy a všech jejích tajemstvích nesmrtelní básníci, výtvarní umělci..a fotografové. Doménou autora Jiřího Šourka jsou obrazové publikace věnované Praze a české krajině. V knize černobílých fotografií Praha deštěm omytá hledá autor krásu právě v městské krajině našeho hlavního města a nabízí jedinečnou možnost vidět tuto krajinu nevšedním poetickým pohledem.

Text a popisky v sedmi jazykových mutacích (Če, An, Ně, Fr, It, Šp, Ru)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jiří Šourek (*1951) vystudoval obor fotografie na grafické škole v Praze, pracoval jako fotoreportér a obrazový redaktor v ČTK, později ve svobodném povolání. V roce 1990 založil nakladatelství Artfoto, ve kterém vydal řadu fotografických průvodců a kalendářů o Praze. Stálá a trvale inspirující zůstává náklonnost k černobílé fotografii. Ta mu umožňuje plně vyjádřit vlastní pocity výtvarného umění. Kromě pražské tématiky průběžně v jeho tvorbě vznikají cykly detailů z přírody a architektury z cest po Evropě. Od roku 2000 se věnuje též abstraktní malbě.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788086085968
Autor
Jiří Šourek
Kód zboží
174837
Počet stránek
132
Rozměry
218 x 245 x 15
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2007

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let