Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Devátá jizva

Cena 99
Není dostupné
Anotace

Příběh o lásce, sebepoškozovaní a nesvobodě. 
Tragický milostný příběh prostoupený autorovou osobitou satirou vypráví o neobvyklém poměru pětadvacetileté dívky a padesátiletého muže, kteří nemohou najít sílu změnit svůj život. 
Ondřej po rozchodu se svojí ženou vyhledává samotu, avšak neodolá náklonnosti dívky trpící od dětství depresemi vyúsťujícími v panickou hrůzu ze všudypřítomných sledovacích kamer, která navíc k uvolnění svého nesnesitelného napětí potřebuje vnímat tělesnou bolest a cítit teplo krve vytékající z vlastních ran.
Vztah věkově rozdílných milenců odvíjející se převážně v současné Praze na pozadí střetu tří generací a jejich protikladných společenských mentalit je zpočátku naplňován vzájemným poznáváním a hledáním nových erotických zážitků, ale postupně začne být rozvracen lidmi z jejich okolí, jejichž nepřejícnost neočekávaně nabývá absurdních rozměrů…
Román Jiřího Pánka Devátá jizva je v české i světové literatuře jedním z mála děl zabývajících se rychlým nárůstem fenoménu tělesného sebepoškozování, jehož významnou příčinou je opuštěnost a zranitelnost člověka v prostředí konzumního přežívání, které tak často vydáváme za skutečný život.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jiří Pánek (*1960) je český spisovatel, který u nás i v zahraničí upoutal v poslední době pozornost především kontroverzním románem Exekutor.
Odmaturoval na střední průmyslové škole stavební, poté nastoupil do Filmového studia Barrandov jako asistent režie. Kvůli nepovolenému rozšiřování jeho literárních textů formou strojopisných samizdatů nemohl studovat vysokou školu, byl zaměstnán jako stavební dělník, vrátný, kulisák v Národním divadle a sanitář v nemocnici. Po revoluci v roce 1989 pracoval v nakladatelství jako redaktor a šéfredaktor. Jeho dílo zahrnuje příběhy ze současnosti, tvorbu pro děti a historickou prózu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020618597
Autor
Jiří Pánek
Kód zboží
183225
Počet stránek
432
Rozměry
31 x 170 x 238
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
NAŠE VOJSKO - knižní distribuce s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let