Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Dvojitá tma

Anotace

Soubor básní Jiřího Ortena obsahuje tři sbírky, které autor dokončil krátce před svou smrtí. Ohnici, Jeremiášův pláč a Elegie. Ve sbírkách se oproti předchozí tvorbě silně projevují úzkosti a osamělost, kterými autor trpěl kvůli protižidovské politice i ztrátě blízkých. V případě Jeremiášova pláče Orten vztáhl biblické téma do přítomnosti, v lyrické Ohnici věnované zemřelému otci se vyznává z pocitu ohrožení, v Elegiích se pak autor loučí se svým mládím a vlastně celým životem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jiří Orten (1919-1941), vlastním jménem Jiří Ohrenstein, se narodil v Kutné Hoře. Studoval na pražské konzervatoři, kterou však byl nucen, kvůli židovskému původu, po třech ročnících opustit. Po odchodu z konzervatoře publikoval pod různými pseudonymy, přispíval do novin a časopisů. Ve své tvorbě měl blízko k symbolismu a existencionalismu. Zemřel krátce poté, co byl, v den svých dvaadvacátých narozenin, v Praze sražen německou sanitkou.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074074387
Autor
Jiří Orten
Kód zboží
167786
Počet stránek
176
Rozměry
20 x 111 x 154
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč