Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Kancléř tří prezidentů

Anotace

Unikátní kniha vzpomínek muže, který jako jediný v historii zastával post kancléře u třech prezidentů Československa, doplněná o vzpomínky syna Jiřího...
Ve své době se jméno Dr. Ladislav Novák objevovalo na předních stránkách novin a časopisů. Vykonával funkci vedoucího Kanceláře prezidenta republiky třem prezidentům. Antonínu Zápotockému, Antonínu Novotnému a Ludvíku Svobodovi. Popisuje jejich rozdílné povahy, ale i to, jak byl jeho otec, poté, co zachránil život Františku Kriegelovi (který jako jediný z tehdejších funkcionářů odmítl v roce 1968 podepsat Moskevský protokol), odklizen mimo politiku.
Dr. Novák v knize vzpomíná na události tehdejší doby, i na situaci a vlivy, které na ni působily. Jak sám říká, nelze dělit věci na černé a bílé, je třeba se především zamyslet a analyzovat.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dr. Ladislav Novák se narodil v roce 1922 na starém dobrém Smíchově na Praze 5 v Kroftově ulici, kde vyrůstal a prožil následně i své dětství a mládí. Mezi jeho záliby patřilo krasobruslení. Po škole nastoupil jako administrativní pracovník na ÚRO, kde se seznámil s Antonínem Zápotockým, který si ho po svém zvolení prezidentem vzal sebou na Pražský hrad. Tady Ladislav Novák vykonával 15 let funkci kancléře a to hned třem prezidentům po sobě - Antonínu Zápotockému, Antonínu Novotnému a Ludvíku Svobodovi. Po vyloučení ze strany v sedmdesátých letech, nastoupil do Archeologického ústavu ČSAV na úsek památek a svoji životní pout zakončil v ČSSD, kde pracoval až do své smrti v roce 2002.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027054237
Autor
Jiří Novák
Kód zboží
181329
Počet stránek
180
Rozměry
13 x 152 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let