Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Tajemství Prokopa Velikého

Anotace

Historický román, okořeněný špetkou spekulací, který nabízí pohled do tří různých navzájem se prolínajících časových rovin očima tří nezapomenutelných osobností.
Doba se mění. Ale historie se opakuje. Potíže, se kterými se potýkáme, jsou navzdory oddělujícím staletím variacemi na stále jedno a totéž téma. Co spojuje husitského vojevůdce Prokopa Holého, řečeného Velikého, jezuitského kněze Petra Kanisia a vatikánského Strážce Vittoria Baldiniho? A je husitská reformace, jezuitská protireformace a současnost v něčem podobná?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jiří Dobrylovský (*1961) je absolventem Vysoké školy ekonomické (promoval 1984), na níž v současnosti vyučuje mikroekonomii. Má řadu zájmů, z nichž na prvním místě stojí astronomie (je spolupracovníkem Štefánikovy hvězdárny v Praze na Petříně), následovaná historií a archeologií. V minulosti působil přibližně deset let jako novinář v různých periodikách, nicméně v oblasti literární tvorby začal být činný až v nedávné době. Jeho beletristickou prvotinou se stal sci-fi román Země a impérium (2005).  Za své hlavní literární vzory považuje Isaaca Asimova a Ludvíka Součka.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024386188
Autor
Jiří Dobrylovský
Kód zboží
183798
Počet stránek
232
Rozměry
26 x 152 x 210
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Moravská Bastei MOBA, s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč