Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Lední mědvěd

Anotace

Tři krátké novely Jindřicha Manna o touze, zradě a nečekaných souvislostech. Malý chlapec je zamilovaným stínem starší spolužačky. Jejím půvabům beznadějně propadl bez ohledu na hrozící atomovou válku. Lední medvěd vykoná v přímořském letovisku spravedlivou pomstu a nikdo netuší, jaké tajemství skrývá bronzová hlava. Neuvěřitelné příběhy se odehrávají v Praze, v rozděleném Berlíně, na karibském ostrově i v malé cínové kuličce – fantastickém „vozidle“, o němž James Bond vždy snil, ale nikdy se ho nedočkal. Nevšední literární jazyk v sobě snoubí scenáristickou vybroušenost s poetikou odkazující k textům autorova otce Ludvíka Aškenazyho.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jindřich Mann (*1948) prožil dětství v rodné Praze, po srpnu 1968 emigroval s rodinou do zahraničí, žil hlavně v Mnichově, západním Berlíně a částečně v Itálii. Absolvoval na Filmové a televizní akademii v Západním Berlíně a od roku 1974 pracuje jako scenárista a režisér na volné noze (např. pro ARD a ZDF). Natočil přes 30 televizních filmů různých metráží a žánrů, většinou dle vlastních scénářů, dokumenty, dětské seriály i detektivky. V roce 2012 vyšla v nakladatelství Labyrint jeho původně německy napsaná próza Poste restante, která se dočkala velmi vřelého přijetí a získala Cenu Egona Erwina Kische.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087260883
Autor
Jindřich Mann
Kód zboží
177248
Počet stránek
144
Rozměry
197 x 125 x 15
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let