Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Diplomacie Československa II.

Anotace

Pro oblast československé diplomacie, specifické a významné složky státní správy, doposud slovník tohoto druhu neexistuje, a zvláště údaje pro komunistické období jsou v běžných encyklopediích až na výjimky nedostupné. Tato kniha tedy zaplňuje existující mezeru a představuje užitečnou příručkou nejenom pro potřeby vlastního ministerstva zahraničních věcí, ale zvláště pro zájemce z řad novinářů, historiků, pedagogů a další širší veřejnosti. Slovník zahrnuje všechny klíčové osobnosti československé zahraniční služby, tedy vedle ministrů (a samozřejmě i státních tajemníků) také přednosty (ředitele) jednotlivých sekcí v období 1919–1948 a náměstky v době po roce 1949, dále všechny vyslance (pro období do padesátých let), resp. velvyslance. Úvod podává přehled o organizačním vývoji ministerstva zahraničních věcí od jeho vzniku. Slovník tak představuje nepostradatelný základ pro další studium dějin československé diplomacie.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jindřich Dejmek (1965) je český historik. Působí v Historickém ústavu Akademie věd ČR. Specializuje se na československou zahraniční politiku a její evropské souvislosti. Je mj. autorem knihy Nenaplněné naděje. Politické a diplomatické vztahy Československa a Velké Británie od zrodu První republiky po konferenci v Mnichově (1918-1938) (2003), a rozsáhlého portrétu druhého československého prezidenta - Edvard Beneš: politická biografie českého demokrata. Část první, Revolucionář a diplomat (1884-1935) (2006).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020022851
Autor
Jindřich Dejmek
Kód zboží
172953
Počet stránek
804
Rozměry
238 x 165 x 47
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2013

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 6000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let
Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY