Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nenávratně ztracené leváctví

Anotace

Nikdy nevíte, co se může nenávratně ztratit, dokud to máte. Humoristické fejetony jednoho z nejčtenějších polských spisovatelů.
Nenávratně ztracené leváctví je pečlivě komponovaným souborem Pilchových humoristických a vzpomínkových fejetonů, které v sobě kombinují časovost tohoto žánru a nadčasovost autorových originálních myšlenek a postřehů. Místy připomínají spíše krátké povídky na věčná témata, jako je život a smrt, bolest a láska nebo co a kdo jsme vlastně zač. Pilch však píše také o Visle, Krakově, náboženství, alkoholismu, polských spisovatelích, svém dědovi nebo kočce přivezené z Francie. Celá kniha je prošpikována notnou dávkou ironie a sarkasmu, odkazů na literární, umělecká a filmová díla, ale i hlubokým pochopením pro to, co nazýváme lidským údělem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jerzy Pilch (*1952) je současný polský prozaik, fejetonista a novinář. Ve své zemi patří k nejoblíbenějším a nejčtenějším spisovatelům. Napsal přes dvacet knih, z nichž řada byla přeložena do cizích jazyků. Jeho nejznámějším dílem je román Pod Mocnym Aniolem (2000), česky jako U strážného anděla (2007). Kniha Nenávratně ztracené leváctví, původně vydaná v roce 1998, je výborem z článků, které autor psal v devadesátých letech pro významný časopis Tygodnik Powszechny.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788025909447
Autor
Jerzy Pilch
Kód zboží
182056
Počet stránek
192
Rozměry
17 x 126 x 192
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let