Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Lou Reed - Život a hudba

Anotace

"Všechny knihy o mně jsou kecy. Až na tu Jeremyho." [Lou Reed] 

Doplněné a kompletně revidované vydání jedinečné Reedovy biografie nabízí ucelený a zároveň detailní pohled na jeho hudbu a život. Sám Reed knihu označil za nejlepší biografii, která o něm kdy vznikla.
Waiting For The Man vykresluje jednu z vůdčích osobností alternativní hudby, rockovou ikonu, která skrze své kontroverzní texty a typický garážový zvuk ovlivnila celé další směřování rockové hudební scény. Už v éře hippies vystupoval s nekompromisní až mystickou uzavřeností a odtažitostí. Jeho nezaměnitelný styl se pokoušely napodobit generace následovníků. Značně ovlivnil také český underground, několikrát navštívil ČR a přátelil se s Václavem Havlem. Kniha sleduje celý Reedův život od úplných začátků ve skupině Velvet Underground přes více než 40letou sólovou dráhu, během které vystřídal nespočet různých poloh a zapsal se do historie jako jeden z nejoriginálnějších a těžko zařaditelných umělců.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeremy Reed (* 1951) je britský spisovatel, básník a úspěšný fotograf. Vydal několik desítek básnických sbírek, řadu románů a několik biografických knih. Na počátku své kariéry své básně publikoval v různých časopisech. Roku 1994 vydal životopis amerického hudebníka Lou Reeda (později vyšel v aktualizované verzi), později napsal například knihy o hudebníkovi Brianu Jonesovi, spisovatelce Anně Kavan či spisovateli Jeanu Genetovi. Rovněž se věnoval překladatelské činnosti (Eugenio Montale, Jean Cocteau, Friedrich Hölderlin). Za svou tvorbu získal řadu ocenění.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087506707
Autor
Jeremy Reed
Kód zboží
181138
Počet stránek
280
Rozměry
25 x 160 x 240
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč