Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Můj dědeček by mě popravil

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Příběh ženy, která odhalila rodinné tajemství.
Upřímná zpověď Jennifer Teegeové, ženy, která čirou náhodou zjistí, že je potomkem brutálního nacisty a válečného zločince Amona Götha, známého ze Schindlerova seznamu, a postaví se této skutečnosti čelem.
Její život se odhalením rodinného tajemství obrátil vzhůru nohama. V osmatřiceti objevila na fotografii v knize svou matku a dědečka. Tento objev nadobro roztříštil Jennifeřinu identitu i představu o sobě samé.
Do té doby znala Amona Götha jen ze slavného filmu Schindlerův seznam a měl pro ni tvář herce Ralpha Fiennese, stejně jako pro miliony lidí po celém světě. Brutální velitel koncentračního tábora Plaszow, Schindlerův kumpán v pitkách, ale současně jeho naprostý protiklad. Göth zabil tisíce nevinných lidí, s potěšením je vlastnoručně střílel nebo na ně štval psy. V roce 1946 za to skončil na šibenici. Jeho životní družkou byla Ruth Irene Kalderová, Jennifeřina babička, která se v táboře mimo jiné o jeho psy starala. Roku 1983 spáchala sebevraždu. Jennifeřina matka byla Němka, otec Nigerijec, ale matka ji brzy po narození odložila do ústavu, kde Jennifer zůstala do sedmi let. Od té doby vyrůstala u adoptivních rodičů.
Poté, co je Jennifer konfrontována s temnou rodinnou minulostí, nevidí jinou cestu než zpátky do minulosti. Pustí se do pátrání a nakonec se setká i se svou matkou. V doprovodu novinářky Nikoly Sellmairové rozkrývá rodinnou historii, navštěvují místa, kde se vše odehrálo. Vydají se do Polska i Izraele. Jennifer si brzy uvědomí, že každý krok vede od původního zděšení a znechucení směrem ke znovuzískání svobody.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikola Sellmairová (*1971) je německá novinářka a redaktorka. Vystudovala Ludwig-Maximilians-University v Mnichově. Pracovala v Hong Kongu, Washingtonu DC, Izraeli a Palestině. Od roku 2000 je reportérkou hamburského časopisu Stern. Její práce získala mnoho ocenění, včetně německo-polské novinářské ceny za vůbec první článek o jedinečném příběhu Jennifer Teegeové.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073595265
Autor
Jennifer Teegeová , Nikola Sellmairová
Kód zboží
183826
Počet stránek
208
Rozměry
24 x 132 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Nakladatel
Metafora

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let