Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Poslední dny královen

Anotace

Poslední okamžiky dvaceti proslulých královen a císařoven, počínaje sebevraždou egyptské královny Kleopatry a konče dramatickou autonehodou belgické královny Astrid. Kniha sugestivně líčí popravy Marie Stuartovny a Marie-Antoinetty, vraždy Agrippiny, císařovny Sisi nebo carevny Alexandry, stejně jako dlouhé loučení se životem Kateřiny II., Anny Rakouské nebo královny Viktorie. Jde o okamžiky tragické, smrt často násilnou, v soukromí nebo před očima veřejnosti nečekanou či dlouho očekávanou, vždy však se jedná o důstojné loučení se životem, odrážející vědomí královského postavení a snahu odkázat potomstvu obraz vznešeného života až do poslední chvíle. Kniha se ovšem nezabývá jen posledními dny panovnic, ale zároveň líčí také podstatné události jejích života.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jean-Christophe Buisson (* 22. května 1968 ve Forez) je  francouzský publicista. Zabývá se především  historicko-politickými tématy.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072439751
Autor
Jean-Christophe Buisson , Jean Sevillia
Kód zboží
179280
Počet stránek
368
Rozměry
241 x 175 x 28
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY