Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zamilovanosti

Anotace

Mladá redaktorka María Dolzová každé ráno sleduje v kavárně cizí pár. Pozorování dvojice, jež ji fascinuje, se pro ni stane posedlostí a rituálem až do okamžiku, kdy se z novin dozví, že muž byl na ulici za podivných okolností zavražděn. Později se seznámí s jeho manželkou a zaplétá se do složité rodinné historie i příběhu vraždy. Marías vypravuje o lidské vůli, ničivé síle vnějších událostí, o strachu z toho, že by se mrtví mohli vrátit, kterým trpí nejvíce ti, co je oplakávají a přejí si, aby nikdy nezemřeli. V neposlední řadě pak píše o onom zvláštním duševním stavu zamilovanosti, který je na jedné straně vnímán jako pozitivní až spásný, na straně druhé ale ospravedlňuje i různé výstřelky a ničemnosti.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Javier Marías Franco (*1951) je španělský prozaik, překladatel, editor a fejetonista. Svou první knihu Vlčí panství (Los dominios del lobo, 1971) napsal v 19 letech při návštěvě Paříže. Po skončení studií na madridské Universidad Complutense působil jako překladatel z angličtiny do španělštiny. Maríasův překlad Sternova románu Tristram Shandy obdržel v roce 1979 španělskou Národní překladatelskou cenu. V osmdesátých letech rostl jeho romanopisecký věhlas, působil též jako profesor španělské literatury a teorie překladu na Oxfordu. Pravidelně publikuje v El País. Jeho romány, které jsou často založeny na detektivním příběhu, byly přeloženy do 34 jazyků.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074324833
Autor
Javier Marías
Kód zboží
170524
Počet stránek
324
Rozměry
35 x 138 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let