Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Noc na Karlštejně

Anotace

Úsměvná divadelní veselohra na historické téma, která se odehrává během jedné noci na hradu Karlštejn, kam císař Karel IV. zakázal přístup ženám. I přes jeho zákaz se náhle na hradě objeví dokonce ženy dvě - nešťastná, zamilovaná a trochu žárlivá císařovna Alžběta, které se stýská po lásce jejího manžela Karla IV. a Alena, jež se vsadila se svým otcem, že stráví jednu noc na hradě… Divadelní hra byla úspěšně zfilmována režisérem Zdeňkem Podskalským. Dodnes patří k doporučené školní četbě.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaroslav Vrchlický (1853-1912) byl český spisovatel, básník, dramatik a překladatel. Jeho dílo obsahuje kolem 270 svazků, přes 80 básnických sbírek (Z hlubin, Eklogy a písně, Poutí k Eldorádu, Dojmy a rozmary, Hudba v duši, Okna v bouři, Strom života, Má vlast, Skvrny na slunci) a řadu divadelních her (Česká trilogie, V sudu Diogenově, Soud lásky, Noc na Karlštejně, Smrt Odyssea, Hippodamie, Svatá Ludmila). Jeho básnické sbírky a dramata jsou vrcholnou ukázkou formální dokonalosti a zároveň čtivé, protože se autor snažil dokázat, že čeština je bohatý a plnohodnotný jazyk, který dokáže vyjádřit vše.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075462602
Autor
Jaroslav Vrchlický
Kód zboží
175393
Počet stránek
128
Rozměry
180 x 111 x 16
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let