Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Stříbrný lipan

Anotace

"Malý Stříbrný lipan se odloučil od svého hejna a začal samostatný život. Poznává nebezpečí i krásu rodného potoka, jako zázrakem překonává četná nebezpečí, která mu horská říčka a člověk připravují – anebo uniká, když nepřítel je větší a silnější."

O dramatických zážitcích i klidných, šťastných chvílích jedné výjimečné ryby vypráví vnímavý a trpělivý pozorovatel Jaromír Tomeček bohatou řečí člověka milujícího přírodu – krásnou, občas divokou, jindy laskavou anebo také krutou. Působivé ilustrace namaloval Mirko Hanák, proslulý u nás i ve světě osobitou výtvarnou tvorbou s přírodními náměty.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaromír Tomeček (1906 – 1997) byl český spisovatel. Po maturitě na klasickém gymnáziu v Kroměříži (1925) studoval Právnickou fakultu MU v Brně. Po dvou semestrech (1926) odešel na tehdejší Podkarpatskou Rus, kde pracoval jako notář. V této době přispíval do Lidových novin. V roce 1939 se vrátil na Moravu a stal se úředníkem v Brně.  V roce 1942 byl nasazen na nucené práce do Německa. Po druhé světové válce dostudoval práva a stal se zaměstnancem Zemského úřadu. Od roku 1954 působil jako redaktor v časopise Host do domu, na tomto místě vydržel až do roku 1962, kdy se stal spisovatelem z povolání. Jeho dílo lze charakterizovat jako prózu se zaměřením na přírodní témata. Ve svých dílech se zabýval nejen realistickým či lyrickým popisem, ale také otázkami s přírodou spojenými, jako je její ochrana před lidskou bezohledností a kořistěním. 


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073354060
Autor
Jaromír Tomeček
Kód zboží
170120
Počet stránek
204
Rozměry
18 x 149 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let