Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Proroctví staré vědmy

Anotace

Věštba staré vědmy sehraje klíčovou roli v dobrodružném příběhu hrnčíře Mojslava odehrávajícím se na úsvitu českých dějin. Historický román z dob vlády prvního knížete z rodu Přemyslovců Bořivoje I. 
V době, kdy přichází z Velké Moravy patnáctiletý Bořivoj, aby se stal knížetem kmene Čechů, kdosi zavraždí v Zabrušanech bratra Dragy a současně se pokusí zabít jejího snoubence Mojslava. Třebaže je sám zraněn, vydává se po stopách své dívky, ale osud ho zavede do Levého Hradce, kde by ho chtěl mít jako svého družiníka jeho přítel z dětství, dnes kníže Bořivoj. Mojslav lákavou nabídku odmítne a vrací se do Zabrušan, kde se nečekaně objevila také Draga. Stará vědma Bohuna Lhářka vysloví proroctví týkající se dítěte, jež se má teprve zrodit, a krátce nato Mojslav spolu s Dragou odcházejí na Levý Hradec. Spojují tak svůj další život s důležitými událostmi knížectví a stávají se, v souladu s proroctvím, „zrcadlem moci“.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaromír Jindra (*1949) je původní profesí novinář. Literatuře se začal věnovat teprve na přelomu tisíciletí. Jeho tvorba je poměrně rozmanitá a zahrnuje literaturu faktu, knihy pro děti a mládež a historické romány, na něž se v posledních letech specializoval. Za historický román Válka královen převzal v roce 2019 cenu Zeyerův hrnek. V době, kdy aktivně působil jako novinář, se výhradně věnoval odborným publikacím z oboru filumenie, kde napsal a vydal takřka 200 titulů vesměs z historie českého sirkařství, mj. takřka osmisetstránkovou Filumenistickou encyklopedii.
Několik titulů napsal také společně se svou manželkou Eliškou Jindrovou (1947-2016), například Hvězda jménem Baudyš, Konec světa nebude či Lidový kalendář 2000.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075462374
Autor
Jaromír Jindra
Kód zboží
183644
Počet stránek
272
Rozměry
26 x 146 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Fortuna Libri Publishing s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč