Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Komu hlava sejde

Anotace

Kdo přežije, vyhraje. Dobrodružný vysokohorský výšlap o milion eur se změní v nemilosrdnou bitvu o přežití…
Deset smolařů a soutěž o milion eur. Úkol je jednoduchý – přejít ve třinácti dnech nejtěžší evropský trek GR 20. Čím míň soutěžících do cíle nakonec dorazí, tím větší bude jejich výhra. Kdo skončí na dně propasti a kdo se dostane až na vrchol?
V korsických horách se setkává skupina deseti Finů. Z tisíců zájemců byli vybráni právě oni ne proto, že by byli výjimeční, zkušení a nejlepší. Naopak jsou to všichni lúzři, kterým se v životě moc nedaří. Chybí jim silná vůle, schopnosti, pracovitost i pokora. Tohle je jejich šance. Stačí, aby během třinácti dnů překonali nejtěžší evropský trek GR 20, jen se základním vybavením. Cena pro vítěze? Milion eur, rozdělený mezi všechny, kteří závod dokončí v limitu. Živí.
Pět mužů a pět žen se odhodlaně vydávají na cestu. Z jednotlivců se stává jednolitá skupina, lúzři se mění v bojovníky a ze soutěže je najednou zoufalý zápas o přežití. Účastníci začnou za podivných okolností umírat a ostatním začíná docházet, že čím míň lidí dojde, tím větší podíl připadne na zbývající. Všichni si musí sáhnout na dno svých sil, aby se vůbec vrátili. Kdo nakonec přežije a stane se vítězem?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jari Järvelä (*1966) je autorem řady románů, povídek, rozhlasových her a libret. Jeho knihy, které nadchly čtenáře i kritiky nejen ve Finsku, se vyznačují skvělým vykreslením postav. Tři z jeho románů byly nominovány na prestižní finskou literární cenu. Naposledy v roce 2018. V roce 2007 získal za svou historickou trilogii Finskou státní cenu za literaturu. V češtině zatím vyšel román Dívka s bombou (2015). Jari se zajímá o historii cestování a víno. S oblibou objevuje nové kraje, obzvláště pokud se dají přejít, přeplavat nebo projet vlakem. V současné době žije ba jihu Finska se svou ženou a synem.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027120338
Autor
Jari Järvelä
Kód zboží
184664
Počet stránek
264
Rozměry
25 x 150 x 210
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
GRADA Publishing, a. s.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč