Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Hop sem, hop tam

Anotace

Jára Kohout je komik, který dělá dodnes radost divákům filmů pro pamětníky. Na jeho herecké postavě je nejkouzelnější její upřímnost a přímočarost. Jeho komika provokuje, ale nikdy neubližuje. Pod šminkou šprýmaře a klauna najdeme zlaté srdce člověka. 
Kniha „HOP SEM, HOP TAM“ vyšla poprvé v spojených státech u Josefa Škvoreckého, u nás pak těsně počátkem devadesátých let minulého století. 
My vám po letech přinášíme její další vydání, ale tentokrát rozšířené o kapitolu týkající se jeho návratu do vlasti po roce 1989 z pera jeho poslední manželky Marcely Kohoutové. Současně se můžete těšit i na spoustu dosud nepublikovaných fotografií a materiálů ze soukromého archivu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jára Kohout, vlastním jménem Jaroslav Kohout (1904-1994) byl český filmový herec a zpěvák. Za svůj život hrát asi v 54 českých filmech, z toho jen ve čtyřech po druhé světové válce do roku 1948, kdy emigroval. Odešel nejprve do Německa a Francie, později přesídlil do USA. Patřil mezi nejoblíbenější filmové herce 1. československé republiky, i v těžkých podmínkách v emigraci se nakonec dokázal prosadit a i v USA se stal velmi populárním. Po sametové revoluci se dne 3. dubna 1990 vrátil po 42 letech emigrace zpět do vlasti, kde také zemřel.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087624777
Autor
Jára Kohout
Kód zboží
185482
Počet stránek
270
Rozměry
17 x 148 x 210
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Pavel Mészáros - AOS Publishing
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let