Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Co jsem řekl své dceři o ekonomii: Stručná historie kapitalismu

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Co se stane, když se profesor ekonomie, který je zároveň radikálním levicovým politikem, rozhodne své dospívající dceři vysvětlit, jak funguje ekonomika a svět kolem nás?
Nečekejte žádné „ismy“, matematické vzorce ani šermování autoritami. Bude to nevšední čtení: setkáte se například s australskými domorodci, s reky Homérových eposů, Faustem a Mefistofelem, s Frankensteinem a Mary Shelleyovou, šamany afrického kmene Azandů, obyvateli německého tábora pro válečné zajatce a s hrdiny filmů Matrix a Blade Runner.
A jen tak mimochodem se dozvíte, jak fungují peníze a zisk, jaký je mechanismus dluhu, odkud se bere nerovnost a chudoba, proč vznikají ekonomické krize – a ještě mnoho dalšího. Odborná erudice a celkový přehled se u Janise Varufakise pojí se svižným perem a jasnými názory – pro někoho provokativními, pro jiné inspirujícími. Jedno je ale jisté: tuto knihu přečtete jedním dechem!

Pro české vydání napsal autor speciální předmluvu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Janis Varufakis (*1961, Athény) je řecký ekonom, akademik, publicista a politik. Jeho dětství a dospívání silně ovlivnily zkušenosti rodiny s vládou pravicové vojenské junty. V roce 1978 odešel studovat do Velké Británie matematiku a ekonomii. Zdálo se, že je pro skvělou akademickou kariéru přímo předurčen; v následujících dekádách působil na elitních univerzitách ve Velké Británii. Světová veřejnost ho zaznamenala v roce 2015, kdy se stal ministrem financí řecké vlády za levicovou stranu Syriza. Záhy ho čekal politický křest ohněm: náročná jednání s představiteli Evropské unie v době řecké finanční krize. Varufakis v této bitvě neuspěl, ale jeho neústupnost, principiální postoje a radikální názory se staly legendárními. Z politiky se záhy stáhl a pokračuje v boji jinými prostředky. Přednáší, píše knihy, diskutuje a angažuje se v reformním hnutí DiEM25.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027107957
Autor
Janis Varufakis
Kód zboží
184833
Počet stránek
224
Rozměry
15 x 131 x 180
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
GRADA Publishing, a. s.

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč