Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Co jsem řekl své dceři o ekonomii: Stručná historie kapitalismu

Anotace

Co se stane, když se profesor ekonomie, který je zároveň radikálním levicovým politikem, rozhodne své dospívající dceři vysvětlit, jak funguje ekonomika a svět kolem nás?
Nečekejte žádné „ismy“, matematické vzorce ani šermování autoritami. Bude to nevšední čtení: setkáte se například s australskými domorodci, s reky Homérových eposů, Faustem a Mefistofelem, s Frankensteinem a Mary Shelleyovou, šamany afrického kmene Azandů, obyvateli německého tábora pro válečné zajatce a s hrdiny filmů Matrix a Blade Runner.
A jen tak mimochodem se dozvíte, jak fungují peníze a zisk, jaký je mechanismus dluhu, odkud se bere nerovnost a chudoba, proč vznikají ekonomické krize – a ještě mnoho dalšího. Odborná erudice a celkový přehled se u Janise Varufakise pojí se svižným perem a jasnými názory – pro někoho provokativními, pro jiné inspirujícími. Jedno je ale jisté: tuto knihu přečtete jedním dechem!

Pro české vydání napsal autor speciální předmluvu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Janis Varufakis (*1961, Athény) je řecký ekonom, akademik, publicista a politik. Jeho dětství a dospívání silně ovlivnily zkušenosti rodiny s vládou pravicové vojenské junty. V roce 1978 odešel studovat do Velké Británie matematiku a ekonomii. Zdálo se, že je pro skvělou akademickou kariéru přímo předurčen; v následujících dekádách působil na elitních univerzitách ve Velké Británii. Světová veřejnost ho zaznamenala v roce 2015, kdy se stal ministrem financí řecké vlády za levicovou stranu Syriza. Záhy ho čekal politický křest ohněm: náročná jednání s představiteli Evropské unie v době řecké finanční krize. Varufakis v této bitvě neuspěl, ale jeho neústupnost, principiální postoje a radikální názory se staly legendárními. Z politiky se záhy stáhl a pokračuje v boji jinými prostředky. Přednáší, píše knihy, diskutuje a angažuje se v reformním hnutí DiEM25.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027107957
Autor
Janis Varufakis
Kód zboží
184833
Počet stránek
224
Rozměry
15 x 131 x 180
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
GRADA Publishing, a. s.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let