Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Pride and Prejudice / Pýcha a předsudek B1-B2

Anotace

Když se Elizabeth Bennetová poprvé setká s panem Darcym, starým mládencem a a zároveň výhodnou partií, zdá se jí nafoukaný a odtažitý. A také lhostejný k její osobě, přestože je Elizabeth hezká, temperamentní a bystrá. Když Elizabeth navíc zjistí, že se pan Darcy zapletl do komplikovaného vtahu svého přítele Bingleyho a její milované sestry Jane, její antipatie vůči němu jen vzrostou. Dochází k řadě nedorozumění a vypukne skandál, ale přitom také rozkvete láska. Elizabeth i Darcy pochopí pošetilost svých předsudků a poučí se, že první dojem nemusí být vždycky ten správný.

When Elizabeth Bennet first meets Mr. Darcy, an old bachelor and at the same time an advantageous party, she seems bloated and withdrawn. And also indifferent to her person, even though Elizabeth is pretty, spirited and smart. In addition, when Elizabeth finds out that Mr. Darcy is involved in the complicated relationship between his friend Bingley and her beloved sister Jane, her antipathy to him only increases. There are a number of misunderstandings and a scandal breaks out, but love also blooms. Both Elizabeth and Darcy understand the folly of their prejudices and learn that the first impression may not always be the right one.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jane Austenová (1975-1817) byla anglická spisovatelka, zakladatelka moderního rodinného románu v anglické literatuře.
Narodila se v rodině duchovního. Studovala krátce na soukromých středních školách v Oxfordu a Readingu. Další vzdělání a vztah k literatuře získala především četbou anglických a cizích autorů.
Pro úzký okruh rodiny psala Jane Austenová již od patnácti let krátké prózy, básně i dramatické scény. Nikdy se neprovdala, po smrti otce žila s matkou a sestrou v Southamptonu, později v Chawtonu. Zde se věnovala rozsáhlejší tvorbě, připravovala se k vydání svých děl, většinu z nich několikrát přepracovávala. Její díla vycházela za jejího života anonymně, s jejím jménem byla vydávána až po její smrti. Plného pochopení dosáhla až ve dvacátém století.

Ve většině románů Jane Austenové je ústředním motivem myšlenkové a emociální zrání mladé hrdinky. Zkoumá svět z ženského hlediska, vychází ze znalostí lidské povahy. Vytváří ve svých románech životné postavy, nedostatky jejích hrdinů vycházejí především ze špatné rodinné výchovy. Všechny její zápletky se zabývají láskou, i když o ní zřídka přímo hovoří.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075476371
Autor
Jane Austenová
Kód zboží
179970
Počet stránek
224
Rozměry
15 x 130 x 198
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2020
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let