Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Údolí žalozpěvu

Anotace

Když se o jednu planetu přetahují hned dvě rasy vetřelců z vesmíru, představuje to pro místní docela problém. Bez ohledu na to, že někteří z dotyčných cizinců pravděpodobně před staletími svou vyspělou technikou zabránili katastrofě, při níž hrozil zánik celého kontinentu.
Teď ovšem mají s obyvateli své plány, a ti druzí mají zase jiné. Kromě toho se království na jihu zmítá ve vlastních zmatcích a bojích, republiky na severu mají své potíže. Co s tím vším dokážou podniknout bývalý závodník na tříkolkách, vyhnaný král a falešný čaroděj?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jana Rečková (1956–2018) byla spisovatelka fantasy, science fiction a v malé míře i hororu, od přelomu století rovněž překladatelka SF z angličtiny. Pracovala jako lékařka-neuroložka.
Publikovala na 25 románů a přes 150 povídek, zejména v časopisech Ikarie a jeho nástupci XB-1, Pevnost a v řadě fanzinů. Třikrát vyhrála soutěž Ikaros časopisu Ikarie, dvakrát románovou soutěž Trifid nakladatelství Triton a sedmkrát první místo v soutěži Cena Karla Čapka (cena fandomu). V Kronice české science fiction byla Jana Rečková označena za „klíčovou (ženskou) autorku devadesátých až nultých let. Po stránce autorského stylu převyšuje většinu svých kolegů, což se nutně nedá říci o konstrukci jejích příběhů často s prvky pohádky nebo romance, ne-li přímo červené knihovny. Má pochopení pro trpící a minoritní hrdiny, jejím ústředním tématem je příběh o pomoci, o nápravě věcí. Uvnitř jejích nemocných, pochmurných světů svítí plamen naděje.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073871611
Autor
Jana Rečková
Kód zboží
184547
Počet stránek
440
Rozměry
35 x 110 x 165
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2008
Nakladatel
Nakladatelství Triton s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let