Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zlatá stezka Českého ráje

Anotace

Putování po přírodních krásách a historických Zajímavostech. 
Kniha mapuje Zlatou stezku, která prochází všemi turisticky zajímavými lokalitami Českého ráje, skalními městy Hruboskalskem a Maloskalskem, Drábskými světničkami, v dosahu jsou Prachovské skály i část Pojizeří. Stezku lemují středověké hrady (Valečov, Kost, Trosky, Hrubá Skála, Valdštejn, Frýdštejn) a její součástí jsou i rozhledny a kopce (Mužský, Kopanina, Kozákov, Tábor) a samozřejmě skvosty lidové i městské architektury (Jičín, Turnov, Mnichovo Hradiště). 
Myšlenka propojit nejznámější partie Českého ráje do souvislé turistické trasy vznikla v druhé polovině 30. let minulého století. Poprvé se název Zlatá stezka objevil v roce 1937. 
Páteř celé oblasti – červená turistická cesta – se klikatí v celkové délce 99 km od Mnichova Hradiště až do Jičína. Oproti někdejší trase, která začínala v Mladé Boleslavi, doznala řady změn. 
Putování po Zlaté stezce lze pojmout jako jednodenní výlet – stačí si vybrat některý její úsek – či jako vícedenní podnik. Rozhodně nebudete litovat a možná i vy podlehnete jejímu kouzlu – stejně jako autoři této publikace – a budete se do tohoto divukrásného kraje velmi rádi vracet.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788090395206
Autor
Jan Tůma , Jaroslav Kňap
Kód zboží
185630
Počet stránek
160
Rozměry
13 x 165 x 236
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2007
Nakladatel
Karpana
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let