Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Špicberky - Království ledních medvědů

Anotace

Šest zkušených cestovatelů, horolezců a lyžařů se po pěti letech příprav vydává na Špicberky, aby zjistili, že je všechno jinak: plachetnice, která je měla přepravit přes polární moře, nejspíš vůbec neexistuje, tolik testovaná lyžařská vázání praskají mrazem a celkový střet s realitou polárních ostrovů je mnohem tvrdší, než si kdo představoval. Na pět set kilometrů dlouhé cestě po ledových pláních, fjordech i horách se tak záhy obnažují nečekané a netušené charakterové vlastnosti členů expedice, za níž se navíc pomalu začíná plížit hlad, protože ztráta lodi je donutila omezit zásoby potravin. Navzdory hladu, osobním i technickým problémům, ohrožujícím vzájemné přátelství, dokázala skupina, odkázaná v polární pustině jen sama na sebe, dokončit zvolenou trasu. Výprava navíc upoutala v roce 2015 pozornost světových médií i české veřejnosti především brutálním útokem ledního medvěda na člena expedice, který naštěstí – naprosto neobvykle – neskončil tragickou smrtí člověka.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jan Šťovíček (*1977), mezi přáteli známý jako Šťovík, vystupující ve svých knihách pod označením Sorrel, žije v Praze, ale k zastižení je převážně na cestách mezi Krkonošemi, Českým rájem a Alpami.
Ačkoli zastává všeobecný světonázor, že „veškerý optimismus je pouhý nedostatek informací“, působí na své okolí spíše stimulativně, což někdy hraničí až s patologickou hyperaktivitou. K jeho nejoblíbenějším činnostem patří lyžování, snowboarding, rafting a nejen divoká voda obecně na všech známých typech plavidla od kajaku po trajekty, lezení po skalách a po horách, orientační a jiné běhy, zkrátka univerzální typ, co dělá všechno a neumí nic. Uvedené outdoorové aktivity pak za mrzký peníz provádí i jako sportovní instruktor a průvodce pro cestovní kanceláře, zejména rafting a VHT. Protože život ale není jen zábava, předvádí dílčí pokusy o seriózní práci jako saniťák, či chcete-li zdravotnický záchranář u rychlé záchranné služby středočeského kraje.
Mimo psaní, průvodcování, zachraňování a instruktorské činnosti pochopitelně i fotografuje. Fotografie prezentuje formou přednášek a promítání, řidčeji výstavami. Jako kytarista a textař působí v hudebním formaci Appaloosa. 


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072439768
Autor
Jan Šťovíček
Kód zboží
179281
Počet stránek
589
Rozměry
210 x 150 x 35
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let